REMI ISTRE I BELUPA

FOTO Dan velikih preokreta: Inter protiv Lokosa od 0-2 do 3-2, Zagreb sredio Osijek

Ronald Goršić/CROPIX

U utakmici 13. kola Prve HNL Lokomotiva na stadionu u Maksimiru vodi protiv Intera iz Zaprešića sa 2-1. Strijelci za Lokomotivu su bili Barbarić (4) i A. Kramarić (8) dok su se u listu strijelaca za Inter upisali Oršić (18) i dva puta Kramarić (66, 76). Tribine Maksimira, već smo se naviknuli, sablasno prazne, ali je zato na travnjaku krenulo spektakularno.

1:0 - Barbarić

U 4. minuti Tomislav Martinac je ubacio s desne strane, a kako je prije toga bio prekid, u šesnaestercu gostiju našao se Tomislav Barbarić, koji je s desetak metara mirno zabio za 1:0.

Već u 8. minuti Lokosi su povećali prednost.

2:0 - A. Kramarić

Dinko Trebotić ukrao je loptu Zaprešićanima i od njega ju je preuzeo Andrej Kramarić koji je sa 20 metara neobranjivo pogodio kut vrata. Veliki zaostatak ipak nije slomio Žute, i oni su u 18. minuti smanjili zaostatak.

2:1 - Oršić

Nakon duge lopte vratar Darijan Radelić-Žarkov istrčao je prema rubu šesnaesterca i iznio loptu na skoro 30 m od vrata. Tamo ju je prihvatio Mislav Oršić i precizno naciljao nebranjenu mrežu.

Samo dvije minute kasnije nevjerojatan promašaj A. Kramarića. Leonard Mesarić je odigrao za Martinca koji je iz prve ubacio za A. Kramarića na drugu vratnicu. Josip Milardović loše je reagirao, no drugi strijelac prvenstva neobjašnjivo je promašio sa samo nekoliko metara. Inter je nakon toga uspio uspostaviti ravnotežu na sredini terena i najbolju prigodu za izjednačenje imao je u 34. minuti. Nije to bio nikakav zicer, a udarac Tomislava Šarića sa 18 m Radelić-Žarkov uz manje je probleme uspio ukrotiti.

U 56. minuti Lokomotiva je imala izvrsnu priliku. Andrej Kramarić je sjajno prošao i idealno poslužio Trebotića, koji je loše reagirao, a potom je iz drugog pokušaja neprecizan bio i Goran Zakarić. Inter je izjednačio u 66. minuti.

2:2 - M. Kramarić

Tomislav Šarić je izveo korner, a u šesnaestercu domaćina najviše je skočio bivši igrač Lokomotive Mirko Kramarić i glavom poslao loptu u mrežu. Fantastični preokret Zaprešićani su okrunili u 77. minuti.

2:3 - M. Kramarić

Frano Mlinar je odigrao loptu u šesnaesterac i tamo je prihvatio M. Kramarić, i lijepo iz okreta poslao uz drugu vratnicu. Lokosi su još jednom prosuli bodove, a Inter je došao do iznimno važne pobjede u borbi za preživljavanje u elitnom rangu.

ZAGREB - OSIJEK 2-1

U drugoj utakmici 13. kola Prve HNL Zagreb je svladao Osijek sa 2-1 (0-1). Osijek je u vodstvo doveo Kvržić u 32.minuti, a nakon toga su Mitrović (57) i Štrok (74) osigurali Zagrebu tri boda. Susret se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a pred 300 gledatelja sudio je Krečak iz Šibenika.

0:1 - Kvržić

Bjesomučno napucavanje lopte s obje strane prekinuo je Pongračić koji je na desnom boku u for izbacio Ibriksa. Hitronogi branič Osijeka prošao je Nadarevića, povratnom loptom poslužio Kvržića koji je prizemnim udarcem matirao Vidakovića. Vratar Zagreba u ovoj je situaciji mogao i morao bolje regirati.

Osijek je na odmor otišao s minimalnom prednošću, no dojam je u potpunosti bio na strani Pjesnika. I nastavak susreta bolje su otvorili Pjesnici. Vezna linija Osijeka (Kurtović, Pušić, Jugović...) djelovala je preplašeno, igrala bez agresije, želje i imalo čvrstine.

1:1 - Mitrović

Kakva pogreška Jugovića. Veznjak Osijeka na brzinu je želio izvesti slobodan udarac na sredini terena, no učinio je s to s kobnim posljedicama. Jugović je idealno poslužio Abdurahimija koji se sjurio prema vratima Osijeka i prizemno proigrao Mitrovića. Napadač Zagreba 'iz prve’ je pogodio suprotni kut gostujućega gola.

Ofanziva zagrebaša postajala je sve snažnija, Oršulić i Djenogue lakoćom su gostima oduzeli 'milijun lopti’ na sredini terena. Gosti su potpuno potonuli, a ubrzo ponovo morali po loptu u svoju mrežu.

2:1 - Štrok

Zagrebaši su dugo vezali oko kaznenog prostora Osijeka, no ta su odigravanja bila poprilično neprecizna i netočna. No, braniči Osijeka nikako nisu uspjevali raščistiti loptu pred svojim vratima. Ona je na koncu stigla do borbenog Djengoue koji ju je odložio za Štroka. Kapetan Zagreba sa pet metara nije imao težak zadatak, Vargić je ponovo bio nemoćan.

Nonšalanciji Osijekovih igrača nije bilo kraja, a način na koji su gosti u Kranjčevićevoj ulici primali pogotke jednostavno ne priliči ozbiljnoj prvoligaškoj momčadi. Takve je, uostalom, do ovoga tjedna redovito primao upravo Zagreb...

ISTRA 1961 - SLAVEN BELUPO 0-0

U utakmici 13. kola Prve HNL Istra 1961 i Slaven Belupo su na stadionu "Aldo Drosina" u Puli igrali 0-0. Pred 1.500 gledatelja sudio je Vučkov iz Rijeke.

1. Dinamo 12 9 2 1 29-11 29

2. Slaven Belupo 13 7 2 4 22-20 23

3. Osijek 13 5 6 2 16-9 21

4. Split 12 6 2 4 20-15 20

5. Lokomotiva 13 5 4 4 19-17 19

6. Hajduk 12 5 3 4 20-13 18

7. Rijeka 12 5 3 4 16-16 18

8. Istra 1961 13 4 4 5 10-12 16