DERBI KOLA

Eredivisie: Twente pobijedio Ajax za vrh ljestvice

Strijelac jedinog pogotka bio je Ruiz na startu drugog dijela (47. minuta), a u sastavu gostiju nije se pojavio Dario Cvitanich
Zagreb, 051109. Stadion Maksimir.Nogometna utakmica Europske lige, skupine A, 4. kolo izmedju Dinama i nizozemskog Ajaxa.Na slici: Ilija Sivonjic i Jan Vertonghen.Foto: Drago Sopta / CROPIX
 Drago Sopta / CROPIX

U 13. kolu nizozemskog nogometnog prvenstva su odigrana dva derbija. Twente je na svom terenu dočekao Ajax, dok je aktualni prvak AZ Alkmaar igrao protiv Feyenoorda.

Minimalnom pobjedom 1-0 protiv kluba iz Amsterdama, Twente je osvojio tri boda koja su mu omogućila povratak na prvo mjesto ljestvice. Strijelac jedinog pogotka bio je Ruiz na startu drugog dijela (47. minuta), a u sastavu gostiju nije se pojavio Dario Cvitanich, Argentinac hrvatskih korijena, zbog razmimoilaženja s trenerom Martinom Jolom, neposredno prije ogleda.

AZ Alkmaar je spašavao barem bod protiv Feyenoorda i uspio je u tome nakon što je Holman u 55. minuti "poništio" pogodak Cissea iz pete minute. Joe Didulica je bio na klupi AZ Alkmaara.

PSV Eindhoven se prošetao kod Den Haaga pobijedivši 5-1, uz čak četiri pogotka Šveđanina Ole Toivonena. Domaćin je utakmicu završio s devet igrača (dva isključenja).

Eredivisie, 13. kolo:

Twente - Ajax 1-0 (Ruiz 47)

Utrecht - Heerenveen 2-3 (Cornelisse 81, Mulenga 90 / Elm 15, Papadopoulos 68, 78)

AZ Alkmaar - Feyenoord 1-1 (Holman 55 / Cisse 5)

Den Haag - PSV Eindhoven 1-5 (Soltani 89 / Toivonen 10, 14, 42, 73, Bakkal 51)

NAC Breda - Willem II 4-0 (Elshot 14, Kwakman 35, Amoah 41, Leonardo 45)

Redoslijed: 1. Twente 35, 2. PSV Eindhoven 33, 3. Ajax 29, 4. Feyenoord 24, 5. Utrecht 22...

06. listopad 2024 12:22