BEZ PROMJENA

Bordeaux odolio Marseilleu i ostao prvi

Marseille je od 61. minute igrao s igračem više nakon što je isključenje zaradio Marc Planus,
Bordeaux's Yoann Gourcuff, left, challenges for the ball with Lyon's Jean-Alain Boumsong, right, during their French League One soccer match at Gerland stadium, in Lyon, central France, Sunday, Dec. 13, 2009. (AP Photo/Laurent Cipriani)
 AP

U posljednjoj utakmici 20. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille remizirali su na stadionu Jacques Chaban-Delmas 1-1.

Poveo je aktualni prvak Bordeaux u prvoj minuti sudačke nadoknade u prvom poluvremenu minuti nespretnim autogolom gostujućeg vratara Stevea Mandande nakon duela s protivničkim napadačem Marouanneom Chamakhom. Protestirali su igrači Marseillea i tražili prekršaj na svom vrataru, ali nisu ga dobili i Bordeaux je na odmor otišao s prednošću.

Marseille je od 61. minute igrao s igračem više nakon što je isključenje zaradio Marc Planus, koji je kao posljednji igrač obrane u trku pred kaznenim prostorom srušio Mamadoua Nianga.

Do kraja je Marseille iskoristio svoju brojčanu nadmoć izjednačujućim golom Benoita Cheyroua, koji je zabio iz neposredne blizine nakon asistencije Brandaa glavom.

Bordeux je nakon 20 kola zadržao čelnu mjesto ljestvice, a sada ispred drugoplasiranog Lillea ima sedam bodova viška. Marseille je četvrti s 37 osvojenih bodova.