HAJDUK - DINAMO 1-1

Bez pobjednika na Poljudu!

SPLIT - Nogometaši Hajduka nisu uspjeli svladati lidera prvenstva i približiti mu se na samo dva boda zaostatka, ali s obzirom da su 70 minuta igrali s igračem manje (isključen Brkljača) domaći mogu biti zadovoljni što ih prvak i član Lige prvaka nije uspio pobijediti čak niti s Josipom Šimunićem kao zapovjednikom obrane. Dinamo je, štoviše, s igračem više na Poljudu primio prvi ovosezonski gol, no kako im za četiri dana dolazi Real, ‘plavi’ će se vjerojatno zadovoljiti i tim bodom kojim su održali plus pet na ljestvici.

Hajduk, očekivano, nije počeo s Jamesom na desnom stražnjem boku nego provjerenim Maločom. Andrić je ponovno bio na stoperu uz Ljubu Miličevića, a Brkljača u sredini s Lušticom, lijevi vezni ljevak Vuković, a Anas Sharbini lutajuća polušpica iza istureniog brata mu Ahmada. Dinamo u najavljenih 4-2-3-1 s Rukavinom na desnom krilu.

Naravno, nakon Brkljačina isključenja Balakov je odmah presložio bijele trupe: umjesto nekorisnog Ahmada ušao je Inoha, ali na stopera, dok je Andrić pomaknut u sredinu, na Sammira i Badelja. Gosti su zadržali jalov posjed, domaći vrebali kontre i prekide.

Brkljača, inače Zagrepčanin iz Gajnica, zarana je zaradio isključenje, prvi žuti dobio je u 10. minuti zbog prigovora, drugi već u 20. jer je nagazio Leku točno ispred suca Bebeka. No, Hajduk je s igračem manje poveo, nakon drugog uzastopnog udarca iz kuta Ibańez je Maločin udarac glavom odbio s crte, ali točno na nogu kapetanu domaćih Andriću za 1-0 u 44. minuti. Kako je zbog dvaju bakljada u prvom dijelu sudačka nadoknada trajala pet minuta, ‘plavi’ su imali vremena srediri redove i zaprijetiti. Badelj je napokon pobjegao pratnji i uputio dubinsku loptu za Beqiraja, kojem je pobjegla, ali iz pozadine je stigao Ibáńez i ljevicom pogodio malu mrežicu Subašića za 1-1.

U drugo poluvrijeme Jurčić je krenuo sa Šitumom umjesto Cufréa, na čiji se položaj vratio Ibáńez, krenuo je Dinamo po tri boda, prebacio težište igre na polovicu Hajduka. U 60. minuti uslijedio je Torcidin tradicionalni pirotehnički performans, ovaj put sam trominutni, valjda je recesija i među navijačima. Gosti su stvarali poluprilike, 17-godišnji Kovačić je odmah po ulasku udarcem iz daljine pogodio vratnicu, a otvaranje suparnika Balakov je pokušao iskoristiti uvođenjem napadača Lendrića. No, u prigodama su u završnici bili Anas (preko vratiju) i Tomasov ( Kelava obranio), a slobodnjak Andrića završio je u živom zidu. S druge strane Badelj, Beqiraj i Krstanović nisu uspjeli nokautirati domaćina.

HAJDUK - DINAMO 1-1 (Andrić 44' / Ibanez 45+5)

KRAJ

90. minuta - Andrić je izveo slobodan udarac s vrha 16-erca, no pogodio je živi zid. Nakon kornera Miličević je glavom pucao preko gola

89. minuta - Tomasov je primo loptu na 30-ak metara i krenuo prema 16-ercu. Marin je sjajno pucao, a Kelava još bolje obranio

86. minuta - Rukavina je izašao, a ušao je Krstanović. Nekoliko trenutaka kasnije Lima je pronašao Lendrića koji se izborio za udarac. Mladi napadač probao je pucati iskosa s desne strane, no lopta je otišla preko gola

80. minuta - Luštica je izašao, ušao je Kukoč

72. minuta - Lendrić je ušao, a Vuković izašao

68. minuta - Vratnica Dinama. Kovačić je sjajno pucao izdaleka, Subašić se ispružio kolko je mogao, no vratnica ga je spasila

66. minuta - Izmjena za Dinamo. Ušao je Kovačić, a izašao je Leko

Igra se nastavila u 63. minuti

Još jedan prekid utakmice. Ponovno Torcida baca baklje i petarde

55. minuta - Tonel je glavom zahvatio nabačaj Sammira. Lopta je otišla preko gola

54. minuta - Leko je snažno pucao malo iznad vrata Subašića

53. minuta - Slobodni udarac Dinama završio je u živom zidu. Pucao je Sammir

52. minuta - Anas je s leđa startao na Vidu i zaradio žuti karton

50. minuta - Andrić je sjajno pronašao Tomasova. Marin je uspio 'okrenuti' čuvara i pucati, no netko mu je dirao loptu i promijenio smjer

46. minuta - Cufre je izašao, ušao je Šitum

Počelo je drugo poluvrijeme!

VIDEO 45+5 - GOOOL! Ibanez je zabio pogodak. Badelj je proigrao Ibaneza koji u 16-ercu prima loptu i pogađa drugi kut

Ponovno bakljada i petarde. Utakmica je opet prekinuta na nekoliko minuta

44. minuta - GOOOL! Tomasov je izveo korner, lopta je došla do Maloče koji glavom puca. Netko s crte izbija loptu koja dolazi do Andrića. Kapetan Dinama je bio precizan i matirao Kelavu

43. minuta - Slobodni udarac Hajduka završio je u živom zidu

38. minuta - Hajduku je dosuđen slobodni udarac još prije bakljade. Tomasov ga je napokon izveo i pucao dobro po golu, no Kelava je još jednom izašao kao pobjednik

36. minuta - Torcida je počela s petardama i bakljadom, pa je sudac prekinuo utakmicu

32. minuta - Vida je pokušao centrirati i Subašić je jedva skinuo loptu koja je išla pod gredu

26. minuta - Ahmad Sharbini izašao je iz igre, a na teren je ušao Inoha

20. minuta - Brkljača je već nakon 20. minuta dobio žuti karton i sada mora izaći iz igre!

18. minuta - Skoro svi napadi Hajduka idu preko Anasa. Tako je bilo i ovog puta. Mlađi Sharbini prošao je po lijevoj strani i ubacio dobru loptu prema sredini, no Kelava je sjajno reagirao i odbio loptu

10. minuta - Brkljača je dobio žuti karton jer je napucao loptu nakon dosuđenog prekršaja

9. minuta - Sammir je izveo slobodni udarac, Tonel je ostao sam na drugoj strani i glavom pucao malo pokraj gola

6. minuta - Andrić je prebacio loptu za Vukovića koji je tešku loptu uspio ubaciti za Ahmada. Pred vratime Kelave bila je gužva no Tonel je uspio izbaciti loptu

4. minuta -. Papirići i dalje padaju s vrha Poljuda, no ne padaju na teren pa igrači nemaju problema

3. minuta - Andrić je pogriješio u predaji lopte na 20-ak metara, no Sammir nije uspio pronaći Rukavinu, Subašić je bio brži