SLAVIO I CITY

Berbatov donio pobjedu Manchesteru

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Blackburna od Stoke Cityja zaradivši žuti karton, a Ivan Klasnić je ušao u igru u 80. minuti
Tottenham Hotspur's Dutch player Rafael van der Vaart (3rd R) celebrates with team-mates after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Aston Villa and Tottenham Hotspur at Villa Park in Birmingham, West Midlands, England on December 26, 2010. AFP PHOTO/IAN KINGTONFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.
 AFP

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu Sunderland 2-0 u dvoboju 19. kola Premiershipa. Oba je gola zabio Bugarin Dimitar Berbatov .

Pogodio je 29-godišnji centarfor u petoj i 56. minuti postigavši svoj 12. odnosno 13. prvenstveni pogodak, kojim je obranio prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca. Za prvi mu je gol asistirao Wayne Rooney.

S 37 bodova iz 17 odigranih utakmica (dvije manjka) momčad Alexa Fergusona vodi na ljestvici s dva boda prednosti pred gradskim rivalom Cityjem, koji je, međutim, odigrao svih 19 utakmica.

U nedjelju je sastav Roberta Mancinija predvođen svojim najboljim igračem, Carlosom Tevezom, slavio na gostovanju kod Newcastlea 3-1. Argentinac je najprije asistirao Garethu Barryju, a potom i sam zabio dva gola za sva tri boda, te za ukupno 12 golova na ljestvici strijelaca. Andy Carroll zabio je za 2-1 postigavši 11. gol u sezoni. On je treći na ljestvici strijelaca.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Blackburna od Stoke Cityja zaradivši žuti karton. Bila mu je to tek druga utakmica od početka do kraja ove sezone u Premiershipu . Bolton je na svom Reeboku pobijedio West Bromwich Albion 2-0. Ivan Klasnić ušao je u igru za domaću momčad u 80. minuti.

Nakon dva uzastopna ligaška remija, Tottenhamova nogometna momčad vratila se pobjedničkim navikama.Spursi su s 2-1 bili bolji od Aston Ville, domaćina ogleda na Villa Parku, uz dva gola njihova najboljega strijelca Rafaela van der Vaarta.

Nizozemskom nogometašu, koji se u nedjelju vratio u Tottenhamovu momčad nakon četverotjedne pauze, današnji su pogoci bili sedmi i osmi ligaški u dvanaestoj utakmici sezone i njima su gosti do 82. minute imali rezultat koji je jamčio mirnu završnicu.

Uzburkalo se potom nakon što je Marc Albrighton zabio svoj četvrti gol sezone zapravo ubacujući loptu u prostor na koju nitko nije reagirao. Treba naglasiti da su Spursi od 27. minute igrali s igračem u polju manje nakon što je Jermain Defoe laktom u lice udario Jamesa Collinsa, ali i da su dobro pokrivali igrača manje.

Luka Modrić ponovno je bio jedini Hrvat koji je zaigrao za Tottenham. Učinio je to u gotovo punoj minutaži dok su mu pritom podršku s klupe davali Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Ovaj potonji ušao je u posljednjim sekundama igre kao dio taktičke "krađe vremena" i to baš kao zamjena za svog hrvatskog suigrača. Stipe Pletikosa nije kandidirao za nastup.

Baš je jedna kvalitetna Modrićeva lopta iz 23. minute inicirala prednost gostujućega sastava. Uputio ju je hrvatski reprezentativac s centra na desnu stranu do Alana Huttona koji ju je proslijedio do Van der Vaarta za uvodno slavlje Spursa.

Dodajmo da je Modrić u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena zaradio žuti karton.