BUNDESLIGA

Bayer ponovno ispred Wolfsburga, Nürnberg u teškoj poziciji

Bayer iz Leverkusena upisao je 17. prvenstvenu pobjedu i tako na ljestvici ponovno preskočio Wolfsburg i vratio se na četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Apotekari su do vrijedne pobjede stigli svladavši u gostima Nürnberg s 4-1 čime su samo potvrdili kako je kriza iza njih i ponovno igraju dobar nogomet. Bayer je odlično otvorio sezonu, međutim početkom 2014. godine zaredao je s lošim rezultatima, poslom je to platio i Finac Sami Hyypia, no u posljednje vrijeme momčad iz Leverkusena ponovno bilježi bolje rezultate.

Nakon slavlja na domaćem travnjaku protiv Herthe, u Nürnbergu su tražili sva tri boda kako bi ostali ispred Wolfsburga u borbi za četvrto mjesto i uspjeli su to i ostvariti.

Bayer je u vodstvo došao već u 16. minuti pogotkom kapetana reprezentacije Bosne i Hercegovine Emira Spahića i bio je to ujedno prvi gol braniča gostiju ove sezone. Ipak, na odmor se otišlo s poravnatih 1-1 nakon što je Marvin Plattenhardt iz slobodnog udarca izjednačio u 26. minuti. Već dvije minute kasnije gosti su umalo došli do novog vodstva, no drugi stoper Apotekara Ömer Toprak glavom je usmjerio loptu samo u vratnicu.

U drugom dijelu Bayer je ipak osigurao tri boda. Prvo je u 49. minuti Sebastian Boenisch vratio prednost na stranu gostiju, a zatim je Spahić svojim drugim golom u 81. minuti povisio na 3-1 da bi konačan rezultat postavio Roberto Hilbert tri minute prije sudačke nadoknade.

Nürnberg je ovaj poraz stavio u još težu poziciju, nalazi se na pretposljednjem mjestu s 26 bodova, odnosno ima bod manje od HSV-a i dva manje od Stuttgarta koji ima i utakmicu manje.

Bundesliga, 31. kolo:

Nürnberg - Bayer Leverkusen 1-4 (Plattenhardt 26 / Spahić 16, 81, Boenisch 48, Hilbert 87)