KOŠARKAŠKA EUROLIGA

Zoran Planinić bolji od Stanka Baraća

Partizan je u Beogradu nanio drugi poraz Olympiacosu (86-80)

Košarkaši moskovskog CSKA pobijedili su Caju Laboral (ex Tau Ceramica) 71-67 u njenoj Fernando Buesa Areni i tako u 5. kolu Eurolige došli do treće pobjede.

Bila je to utakmica skupine C u kojoj gosti za pobjedu mogu zahvaliti učinku Litavca Ramunasa Šiškauskasa, koji je ubacio 24 koša (trice 5/7) i pridodao im 4 asistencije. Dvozmenkasti kod Moskovljana bili su i Kaun (14) i Langdon (13), dok je hrvatski košarkaš Zoran Planinić za 23 minute na parketu zabio tek 2 koša (dvice 1/4 trice 0/1, sl. bacanja 0/2), uz 3 skoka i 1 ukradenu loptu.

Bivši igrač Zadra Carl English bio je najefikasniji kod Caje Laboral s 14 koševa (trice 47), dok je hrvatski reprezentativac Stanko Barać za 20 minuta na parketu upisao 7 koševa (dvice 2/4, trice 0/1, sl. bacanja 3/3) i 6 skokova.

U skupini D odigrana je jedna utakmica u kojoj je Real Madrid pobijedio na domaćem parketu Armani Jeans 82-69. Na poluvremenu je Real imao devet koševa minusa (36-45), ali je u nastavku stisnuo obranu i došao do četvrte ovosezonske pobjede. Novica Veličković bio je najbolji strijelac “kraljevskog kluba” s 21 košem, dok je Rimantas Kaukenas ubacio njih 14. Kod gostiju je najbolji bio Jonas Macilius s 20 koševa.

U skupini B Unicaja je zadržala stopostotan učinak domaćom pobjedom nad Lietuvos Rytasom 91-84, dok je Partizan u Beogradu nanio drugi poraz Olympiacosu (86-80). Aleksandar Rašić s 25 koševa i Aleksandar Marić s 23 koša bili su nerješiva enigma za grčku momčad u kojoj je najbolji bio Linas Kleiza s 18 koševa.

Nikola Vujčić proveo je na parketu nešto manje od 14 minuta i za to je vrijeme ostvario učinak od 4 koša (dvice 2/3, sl. bacanja 0/4), 2 skoka i 2 asistencije.

Euroliga košarkaša, 5. kolo:

Skupina B:

Efes Pilsen – Entente Orleanaise 77-64

Unicaja – Lietuvos Rytas 91-84

Partizan – Olympiacos 86-80

Redoslijed: 1. Unicaja 5-0, 2. Olympiacos 3-2, 3. Lietuvos Rytas 3-2, 4. Efes Pilsen 2-3, 5. Partizan 2-3, 6. Orleans 0-5

Skupina B:

Maccabi – Maroussi 75-67

Caja Laboral – CSKA Moskva 67-71

Redoslijed: 1. Maccabi 4-1, 2. Lottomatica 3-2, 3. CSKA 3-2, 4. CSKA 3-2, 5. Union Olimpija 1-4, 6. Maroussi 1-4

Skupina D:

Real Madrid – Armani Jeans 82-69

Redoslijed: 1. Panathinaikos 4-1, 2. Himki 4-1, 3. Real Madrid 4-1, 4. AJ Milano 1-4, 5. Prokom 1-4, 5. Oldenburg 1-4

06. srpanj 2024 07:37