ANTHONY SE OZLIJEDIO

VIDEO Miami slavio rekordnu 15. zaredom

Novi klupski rekord postavili su košarkaši Miami Heata upisavši 15. uzastopnu pobjedu na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa rezultatom 97-81...

Miamiju predvođenim LeBron Jamesom tako je uspjelo ono što nije momčadima koje su predvodili druge velike klupske zvijezde poput Alonza Mourninga ili Shaquillea O'Neala. U ovom je susretu najbolji pojedinac Heata bio Dwyane Wade sa 32 koša, 10 asistencija i 7 skokova, dok je James uknjižio 20 koševa i 10 skokova.

- Svaki put kada dobijete priliku postaviti rekord, to je sjajno za klub i sve dečke koji su u to uključeni. Ali mi želimo nastaviti i dalje, pobjeđivati u svakoj utakmici i ne razgovarati o nizu. Veselimo se sljedećoj utakmici - komentirao je James, koji je odigrao 35 minuta iako je uoči susreta zbog lakše ozljede lijevog koljena bilo upitno hoće li nastupiti.

U redovima ozljedama prorijeđene Minnesote, koja je imala prijavljenih tek devet igrača u izostanku zvijezda (Love, Kirilenko, Peković...), najbolji je sa 25 koševa i 10 skokova bio Derrick Williams, dok je Ricky Rubio imao dobar all-round učinak s 14 koševa, 8 asistencija, 5 skokova i 6 ukradenih lopti.

New York Knicksi slavili su na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa 102-97 u utakmici u kojoj im se u drugoj četvrtini ozlijedio najbolji strijelac Carmelo Anthony. Stradalo mu je desno koljeno, ali vjeruje se da ozljeda nije teže prirode.

- Koljeno je osjetljivo, ne osjećam bol, samo je ukočeno. To traje već neko vrijeme - komentirao je Anthony.

Knicksi su u drugoj četvrtini zaostajali 52-30, ali su se uspjeli vratiti i pobijediti u prvoj utakmici u kojoj su gubili 20 ili više koševa nakon 18. prosinca 2009. godine. Knickse je vodio Amar'e Stoudamire sa 22 koša, dok je J.R. Smith je ubacio 18 koševa uz 7 skokova i 7 asistencija za prekid negativne serije od 10 uzastopnih poraza u Quicken Loans Areni koji datira od 28. studenog 2006. godine.

Kod Clevelanda je najefikasniji bio Marreese Speights sa 23 koša, dok je Kyrie Irving ubacio 22 koša uz 6 asistencija. Irvingu je to bila povratnička utakmica nakon što je prethodne tri propustio zbog ozljede koljena.

Golden State Warriorsi prekinuli su niz od četiri vezana poraza domaćom pobjedom nad Torontom 125-118. David Lee ubacio je 29 koševa uz 11 skokova, Stephen Curry 26 koševa uz 12 asistencija, dok je Klay Thompson 10 od svoja 22 koša ukupno ubacio u posljednjoj četvrtini. Nakon što je propustio posljednjih šest utakmica zbog ozljede leđa u startnu postavu Warriorsa se vratio australski centar hrvatskih korjena Andrew Bogut, a u susretu je za pola sata igre upisao četiri koša i osam skokova. U redovima Toronta, kojem je ovo bio peti uzastopni poraz, najefikasniji s 26 poena bio je Andrea Bargnani (5 trica), dok je Amir Johnson ubacio 23 poena uz 15 skokova.

Najneizvjesnija utakmica večeri igrala se u Milkaukeeju gdje su domaći Bucksi savladali Utah Jazz 109-108 nakon produžetka. Trica Brandona Jenningsa 8.4 sekunde prije kraja regularnog dijela odvela je utakmicu u produžetak, dok je u dodanom vremenu J.J. Redick zabio prvih osam koševa Bucksa, prije nego li je Monta Ellis pogodio važan skok-šut za vodstvo 109-106 koje se održalo u posljednjih 15 sekundi.

Najefikasniji igrač Bucksa bio je Ellis sa 34 koša, dok je Jennings uz 20 koševa upisao 17 asistencija. Redick je susret završio sa 17 koševa. U redovima Jazza najbolji su pojedinci bili Derrick Favors sa 23 koša i 15 skokova, te Paul Millsap sa 22 koša i 14 skokova.

NBA liga, ponedjeljak:

Cleveland - New York 97-102 (Speights 23k, 8s / Stoudemire 22k, Smith 18k)

Milwaukee - Utah 109-108, produžetak (Ellis 34k, Jennings 20k, 17a / Favors 23k, 15s)

Minnesota - Miami 81-97 (Williams 25k, 10s / Wade 32k, 10a, 7s, James 20k, 10s)

New Orleans - Orlando 102-105 (Davis 17k, 15s / Afflalo 26k)

Denver - Atlanta 104-88 (Brewer 22k, Lawson 18k / Horford 18k, 13s)

Portland - Charlotte 122-105 (Aldridge 23k, 14s, Batum 20k / Sessions 18k)

Golden State - Toronto 125-118 (Lee 29k, 11s, Curry 26k, 12a / Bargnani 26k, 7s)