NBA LIGA

Reuters

Taman kada smo pomislili da je malo stao, odmorio ruku i uzeo predah od suludih utakmica na koje nas je naviknuo ove sezone, Stephen Curry je ponovno pritisnuo "play" na svojoj igraćoj konzoli, također poznatoj i kao NBA liga.

MVP lige je u srijedu navečer utrpao 51 poen u gostujućoj 134-121 pobjedi njegovih Warriorsa nad Wizardsima te se tako na najbolji način najavio u Bijelu kuću, gdje će prošlogodišnje NBA prvake primiti najmoćniji ljubitelj košarke, Barack Obama.

Curry je utakmicu započeo nevjerojatno, s 25 poena i 7 trica već u prvoj četvrtini. Njegovu erupciju koševa publika u Washingtonu je popratila s glasnim "oooooo", a ni sam Steph nije mogao vjerovati što je sve ulazilo:

- Šutevi za koje osjećaš da su dobri su ulazili. Ali, ulazili su i oni za koje sam mislio da će promašiti. To je zabavan osjećaj i želim ga zadržati koliko god mogu.

Curry je poluvrijeme završio s 36 poena, a do kraja utakmice je usporio svoj nerealni tempo te završio ogled s 51 poenom (šut 19/28, trica 11/16), 7 skokova i 3 ukradene lopte. Sa 11 ubačenih trica izjednačio je osobni rekord, a samo mu je jedna falila da dostigne NBA rekord koji zajednički drže Kobe Bryant i Donyell Marshall.

Steph je svojom dominacijom potpuno zasjenio odličnu partiju Johna Walla, koji je predvodio Wizardse s 41 poenom (uz odličan šut iz igre od 17/25) i 10 asistencija. No, kada s druge strane stoji igrač koji ima vještine kakve ni na igrici nećete vidjeti - džaba je krečio.

- Igrao je kao Kobe kada je ubacio 81 poen. Nije mogao promašiti. Nije imao previše otvorenih šutova, ali ih je sve pogodio - rezignirano je komentirao Wall nakon utakmice.

U pobjedi Warriorsa, koji su s omjerom 45-4 izjednačili najbolji skor u povijesti lige nakon 49 utakmica (isto je pošlo za rukom Philadelphia 76ersima u 66/67 sezoni), također su se istakli Curryjev "brat po mrežici" Klay Thompson, koji je ubacio 24 poena uz 6 trice, te sjajni Draymond Green koji je zabilježio svoj deseti triple-double sezone s 12 poena, 12 dodavanja i 10 skokova - plus 5 blokada da frustriraju napad Wizardsa.

Da Curry večeras nije ubacio više poena nego u svoje protekle tri utakmice zajedno, prvo bismo hvalili dinamični duo Oklahome - Russella Westbrooka i Kevina Duranta. U dramatičnoj pobjedi Thundera nad Magicom (117-114) Westbrook je ostvario monstruozni triple-double kakav se na pamti još od 1982. i Larryja Birda, a Durant je uz 37 poena pogodio tricu za pobjedu u zadnjoj sekundi.

Westbrook je utakmicu završio s 24 poena, 19 skokova i 14 asistencija te tako ostvario svoj treći triple double u nizu i osmi u cijeloj sezoni. Eksplozivnom playu Thundera ovo je već drugi put u karijeri da je zaredao tri triple-doublea u nizu, čime se pridružio elitnom društvu Magica Johnsona, Oscara Robertsona, Wilta Chamberlaina i Michaela Jordana.

Orlando je s 37 poena predvodio Victor Oladipo, a odlično je igrao i naš Mario Hezonja. Mladi Dubrovčanin je za nešto manje od 20 minuta na parketu zabio 16 poena (šut 6/10, trica 4/6), a posebno se istaknuo s dvije "clutch" trice kojima je zaključio prvu i treću četvrtinu. Nažalost po njegovu momčad, to nije bilo dovoljno protiv ultra-konzistentnog Duranta (čovjek ima 36 utakmica u nizu s najmanje 20 poena) i povijesno raspoloženog Westbrooka.

Indiana Pacersi su nanijeli još jedan poraz Brooklyn Netsima, peti zaredom. C.J. Miles je postigao 27 poena, Paul George 17 i Indiana Pacersi su slavili sa 114-100 nad Netsima. George Hill je dodao 13 poena za Pacerse. Najučinkovitiji kod Netsa je bio Brook Lopez koji je zabio 21 koš, a Joe Johnson je ubacio 20 uz devet asistencija. Bojan Bogdanović je u 19:58 minuta je zabio sedam koševa uz jedan skok i jednu asistenciju.

Indiana je otvorila utakmica serijom 17-9, a Brooklyn je promašio prvih osam šuteva na početku druge četvrtine. U trećoj četvrtini su Joe Johnson i Thaddeus Young kombinirali 21koš pomogavši Brooklynu da smanji razliku na 87-77 na kraju tog dijela utakmice.

Minnesota Timberwolvesa našeg Damjana Rudeža je sinoć ostvarila pobjedu, oporavivši se od jučerašnjeg poraza od Los Angeles Lakersa. Sinoć su sa 108-102 pobijedili još jednu momčad iz Los Angelesa, Clipperse. Andrew Wiggins je zabio 21 poen u prvom poluvremenu (ukupno 31), a Zach LaVine je dodao 17 za Wolvese.

Karl-Anthony Towns, koji u prvom poluvremenu nije zabio ni koša, utakmicu je završio sa 17 poena i 12 skokova, a Damjan Rudež je u 18:25 minuta zabio osam koševa i dodao jednu asistenciju. Kod Clippersa je najbolji bio Chris Paul sa 22 poena, a Jamal Crawford je ubacio 21.

Od ostalih rezultata još valja izdvojiti poraz Cavaliersa kod Hornetsa i pobjedu Spursa nad Pelicansima. Clevelandu nije pomglo kombiniranih 49 poena Irvinga i LeBrona, a s druge strane je bio odličan Jeremy Lin koji je zabio 24 poena uz 8 asistencija.

U slavlju Spursa odličan je bio LaMarcus Aldridge koji je ubacio 36 poena, svoj rekord sezone, a pratio ga je najbolji igrač momčadi iz San Antonia, Kawhi Leonard, s 26 poena. Kao kuriozitet utakmice navest ćemo da su Parker i Ginobili zajedno zabili tek osam poena, a Tim Duncan ni ovu utakmicu nije igrao bez ozljede. I bez doprinosa velike trojke, dinastija Spursa ne mora brinuti...

Pregled rezultata utakmica koje su igrane sinoć i ljestvica sjevernoameričke košarkaške lige NBA:

Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 106-97

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 86-124

Boston Celtics - Detroit Pistons 102-95

Brooklyn Nets - Indiana Pacers 100-114

(Bojan Bogdanović igrao 19:58 minuta, ugrabio jedan skok, upisao jednu asistenciju i zabio sedam koševa)

Washington Wizards - Golden State Warriors 121-134

Oklahoma City Thunder - Orlando Magic 117-114

(Mario Hezonja je igrao 19:48 minuta, ugrabio jedan skok, upisao četiri asistencije i zabio 16 koševa)

Dallas Mavericks - Miami Heat 90-93

San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 110-97

Utah Jazz - Denver Nuggets 85-81

Sacramento Kings - Chicago Bulls 102-107

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 102-108

(Damjan Rudež je igrao 18: :25 minuta, zabio osam koševa i upisao jednu asistenciju)