KOŠARKA

Sjajni Vujčić nije pomogao Splitu u Višnjiku

Zadrani su se u 3. četvrtini trgnuli, napokon su počeli igrati pravu obranu, a Aleš Pipan u jednom je trenutku pronašao petorku u kojoj su ključne poluge bili Vrbanc i Vrkić
 Luka Gerlanc / CROPIX

Pravu košarku gledali smo tek u drugom poluvremenu nakon što je Zadar ustao iz mrtvih. Kontraritam, niz pogrešaka, nepovezanost i mnoge druge slabosti, ubili su domaćine u prvom poluvremenu, a Split je elegantno preko osovine Subotić - Vujčić došao u veliku prednost.

Međutim, Zadrani su se u 3. četvrtini trgnuli, napokon su počeli igrati pravu obranu, a Aleš Pipan u jednom je trenutku pronašao petorku u kojoj su ključne poluge bili Vrbanc i Vrkić i sve se preokrenulo. U tren oka Zadar je došao do velike rezultatske prednosti i do kraja utakmice održavao prednost koja mu je donijela pobjedu i vjerojatno broj jedan u A-1 ligi.

Zadar - Split 90:78

(17:24, 18:21, 31:21, 24:12)

ZADAR Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 2000. Suci: Radović (Dubrovnik), Terlević (Kastav) i Hadžić (Pula).

ZADAR: Zadnik 9 (2-2), Smolić, Ivanov 5 (3-6), Radić 5 (1-2), Šango, Kaštropil 9 (1-3), Delaš 12 (5-5), Ramljak 7 (1-2), Krapić 7 (7-8), Vragović 2 (2-2), Vrbanc 16 (2-2), Vrkić 18 (2-3). TRENER: Aleš Pipan.

SPLIT: Subotić 14 (6-6), Reinholt, Marineli, Vujčić 30 (7-9), Babić 14 (0-1), Markulin 4 (2-2), Filipović 9 (3-6), Najev, Dijan, Sobin 5 (1-2), Grgurević, Vuković 2. TRENER: Nikša Bavčević.

06. srpanj 2024 00:54