NBA LIGA

San Antonio osigurao naslov u diviziji

San Antonio Spursi osigurali su u subotu naslov pobjednika svoje divizije (Southwest) pobijedivši na svom parketu Phoenix Sunse 105-91. Za konferencijski se naslov i dalje grčevito bore s Oklahoma City Thunderom...

Sastav Scotta Brooksa pobijedio je u subotu Minnesotu na gostovanju 115-110 uz sjajne napadačke nastupe svog udarnog dvojca – Kevina Duranta (43 koša, 7 skokova) i Russella Westbrooka (35 koševa, 8 asistencija).

Durant je 16 koševa ubacio u posljednjih sedam minuta utakmice odvevši svoju mončad do 44. ovosezonske pobjede.

Domaće, koji su upisali deveti poraz zaredom, te 25. zaredom gledaju li se samo učinci kroz mjesec travanj u četirima prošlim sezonama, predvodili su Anthony Randolph s 22 koša i 11 skokova te Michael Beasley s 26 koševa.

Jednaki broj poraza i dvije pobjede manje iz jednako toliko utakmica manje u odnosu na Thundere ima San Antonio, koji je u subotu lakoćom nadigrao Sunse. Tim Duncan ubacio je 19 poena uz 11 skokova, a Tony Parker dodao je 14 poena.

Sjajnu je predstavu u domaćoj 112-104 pobjedi Los Angeles Clippersa nad Golden Stateom pokazao Chris Paul ubacivši 28 poena uz 13 asistencija. Blake Griffin dodao je 20 koševa, dok je Nate Robinson predvodio goste s 28.

Memphis Grizzliesi su na svom parketu teškom mukom pobijedili Utah 103-98 zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini koji je režirao O.J. Mayo ubacivši tijekom nje 17 od svojih 20 poena. Najbolji u redovima pobjednika bio je Rudy Gay s 26 koševa, od čega 18 u drugom poluvremenu, uz 12 skokova.

Boston Celticsi trenutačno su vodeća momčad svoje, Atlantic divizije. Upisali su 10. pobjedu u 13 posljednjih, te 20. u 28 posljednjih utakmica slavivši na gostovanju kod New Jersey Netsa 94-82.

NBA liga, subota:

LA Clippers – Golden State 112-104 (Paul 28k, 13a / Robinson 28k, 5s, 8a)

Washington – Cleveland 89-98 (Wall 19k, 9a / Harangody 16k, 10s)

New Jersey – Boston 82-94 (Williams 12k, 14s / Garnett 21k, 12s)

Memphis – Utah 103-98 (Gay 26k, 12s / Jefferson 20k, 8s)

Minnesota – Oklahoma 110-115 (Barea 24k, 10s / Durant 43k, 7s, Westbrook 35k, 8a)

Milwaukee – Indiana 99-105 (Jennings 16k, 8s, 10a / Hibbert 23k, 14s)

San Antonio – Phoenix 105-91 (Duncan 19k, 11s / Telfair 21k, 6s, 4a)