KOŠARKAŠKA EUROLIGA

Real slavio u Ateni, Planinić odigrao vrlo dobro

Dominirali su Madriđani cijelim dvobojem. Već su prvu četvrtinu dobili 22-8, na poluvremenu su imali 12
Zadar, 141109.Dvorana Kresimira Cosica.Utakmica 7. kola NLB lige imedju Zadra i Heliosa.Na fotografiji: detalj sa utakmice.Foto: Vladimir Ivanov / CROPIX
 Vladimir Ivanov / CROPIX

Košarkaši Real Madrida u Ateni su pobijedili aktualnoga europskog prvaka Panathinaikosa 76-67 u dvoboju osmog kola D skupine Eurolige, nanijevši Grcima drugi euroligaški poraz ove sezone.

U trećem kolu Grci su u Madridu izgubili 80-70 također od moćne španjolske momčadi. Oba su sastava trenutačno na omjeru 6-2. Vodi Real zbog boljega međusobnog omjera.

Dominirali su Madriđani cijelim dvobojem. Već su prvu četvrtinu dobili 22-8, na poluvremenu su imali 12, a nakon treće četvrtine čak 18 koševa (63-45) prednosti. Za Grke je još dobro završilo.

Gostujuća momčad Ettorea Messine ponovno je bila ujednačena kvalitativnim učincima igrača. Louis Bullock ubacio je najviše (15) koševa, a Jose Garbajosa je dodao 13 uz pet skokova. Dvoznamenkasti su još bili i Rimantas Kaukenas (12), Novica Veličković (11) i Pablo Prigioni (11).

Kod domaćih, za koje nije igrao Šarunas Jasikevičius, najbolji je bio Drew Nicholas s 12 koševa i pet asistencija. Šutirao je, međutim, iz igre slabih 3-10 (2-7 trice).

CSKA je na svom parketu u dvoboju C skupine do šeste pobjede došao pobijedivši Maccabi 77-72. Mladi centar Saša Kaun bio je najbolji u ruskim redovima s 21 košem i pet skokova, dok su po 13 ubacili Ramunas Šiškauskas, Trajan Langdon i Zoran Planinić. Hrvatski je reprezentativac koš-učinku dodao tri skoka, četiri asistencije i tri osvojene lopte. Šutirao je 3-8 za dva i 2-5 za tri poena.

Po imenima zastrušujuća momčad turskog prvaka Efes Pilsena izgubila je i petu utakmicu. U Istanbulu su od Turaka bolji bili košarkaši Malage (79-77) došavši do šeste pobjede u B skupini.

U domaćim je redovima Mario Kasun za 16 minuta na parketu ubacio 11 koševa uz četiri skoka. Najbolji je bio Igor Rakočević s 21 košem i četiri skoka.

Kod ujednačenih je gostiju grčki krilni centar Georgios Printezis ubacio 15 koševa i dodao pet skokova.

Košarkaši Barcelone očekivano su u svojoj Blaugrani pobijedili litavski Žalgiris 89-55 za svoju osmu pobjedu u osmom kolu euroligaške A skupine.

Katalonci su i dalje jedina momčad bez ijednog poraza nakon osam odigranih kola. Najbolji nakon nje talijanski je Montepaschi, koji je upisao tek jedan poraz, i to baš od Barcelone u Sieni.

Momčad Xaviera Pascuala zabila je Litavcima tijekom druge i treće četvrtine ukupno 49 koševa. Primili su u istom razdoblju svega 20.

Nitko se u redovima domaćih nije naročito istaknuo, što je već postalo uobičajeno za izvrsnu katalonsku momčad. Pete Mickeal ubacio je 14 koševa, Navarro 13.

Žalgiris je sada, nakon domaće pobjede Cibone nad Fenerbahçeom, usamljen na posljednjem mjestu ljestvice A skupine.

Košarkaška Euroliga, 8. kolo:

Skupina A

Barcelona – Žalgiris 89-55

Redoslijed: 1. Barcelona 8-0, Montepaschi 7-1, 3. Asvel 3-5, 4. Fenerbahçe 3-5, 5. Cibona 2-6, 6. Žalgiris 1-7

Skupina B

Efes Pilsen – Unicaja 77-79

Orleans – Partizan 75-72

Redoslijed: 1. Olympiacos 6-2, 2. Unicaja 6-2, 3. Lietuvos Rytas 4-4, 4. Partizan 4-4, 5. Efes Pilsen 3-5, 6. Orleans 1-7

Skupina C

CSKA – Maccabi 77-72

Redoslijed: 1. Caja Laboral 6-2, 2. CSKA 6-2, 3. Maccabi 5-3, 4. Maroussi 3-5, 5. Lottomatica Roma 3-5, 6. Union Olimpija 1-7

Skupina D

Panathinaikos – Real Madrid 67-76

AJ Milano – Prokom 82-69

Redoslijed: 1. Real Madrid 6-2, 2. Panathinaikos 6-2, 3. Himki 5-3, 4. AJ Milano 3-5, 5. Prokom 3-5, 6. Oldenburg 1-7

06. srpanj 2024 08:01