EUROLIGA

Poraz Spahije, Bogdanović izgubio ključnu loptu

Momčad Nevena Spahije je tako nakon dva kola jedina u skupini bez pobjede, a ovom je prilikom jedan od krivaca u završnici hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović
 Robert Belošević/CROPIX

U četvrtak je zaključeno 2. kolo u košarkaškoj Euroligi, a najneizvjesnija utakmica se igrala u Pireju. Na kraju je u tom ogledu skupine A Olympiacos pobijedio Fenerbahçe 77-73...

Momčad Nevena Spahije je tako nakon dva kola jedina u skupini bez pobjede, a ovom je prilikom jedan od krivaca u završnici hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. Naime, dvanaest sekundi prije kraja, kod 75-73 za domaćina, nekadašnji igrač Cibone je izgubio loptu i time je propala šansa Turaka za produžetak ili čak pobjedu. Inače, sedamnaest sekundi prije kraja je Roko Ukić košem za 75-73 otvorio nadu svojoj momčadi.

Ukić je igrao 32 minute za Fenerbahçe, te je postigao 13 poena, uz asistenciju i ukradenu loptu. Gađao je 2-6 za dva poena, 1-1 za tri i 6-6 s linije slobodnih bacanja. Bogdanović je igrao 16 minuta uz učinak od dva poena (2-4 s linije slobodnih bacanja). Promašio je po dva šuta za dva i tri poena. Ostvario je i jedan skok.

U toj istoj A skupini je Nancy slavio pred svojim navijačima protiv Bilbao Basketa 87-73. Utakmica je riješena u zadnjoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 26-15. Hrvatski igrač Marko Banić je bio prvo ime gostiju, pa je utakmicu završio sa 16 poena i pet skokova, ali i čak šest izgubljenih lopti. Za dva je Banić gađao 6-12, promašio je jednu tricu, a s linije slobodnih bacanja je imao 4-5.

Baskijce je doslovno razbio sjajni Nicolas Batum. Inače, igrač Portlanda je ogled završio uz 26 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Real se u Madridu dosta dugo mučio, ali je na kraju pobijedio sa 85-78 Armani Milano. Ante Tomić je za Real odigrao 14 minuta, te je postigao šest poena i uhvatio tri lopte. Imao je šut 3-4. Na drugoj strani je Leon Radošević dobio 12 minuta i postigao je dva poena (dva slobodna bacanja), uz jedan promašeni šut iz igre.

U skupini D dominiraju Barcelona i Montepaschi Siena. Katalonci su na domaćem parketu pobijedili poljski Prokom sa 88-61, dok je najbolja talijanska momčad bila bolja u svojoj dvorani od Union Olimpije sa 79-57. Za ovu potonju utakmicu je bitno reći da su Ljubljančani u prvoj četvrtini zabili samo četiri poena (!?), dok je hrvatski košarkaš Damir Markota utakmicu završio sa šest poena, tri skoka, jednom asistencijom, te jednom ukradenom, ali i tri izgubljene lopte. Gađao je za dva poena 2-3, za tri poena 0-2 i s linije slobodnih bacanja 2-4.

Najbolji je igrač kod pobjednika bio Bo McCalleb sa 17 poena.

Euroliga, 2. kolo:

skupina A:

Olympiacos - Fenerbahçe 81-74

Nancy - Bilbao Basket 87-73

Redoslijed: 1. Caja Laboral 2-0, 2. Bilbao Basket 1-1, 3. Cantu 1-1, 4. Nancy 1-1, 5. Olympiacos 1-1, 6. Fenerbahçe 0-2.

skupina C:

Real Madrid - Armani Milano 85-78

Maccabi - Partizan 70-66

Redoslijed: 1. Real 2-0, 2. Milano 1-1, 3. Maccabi 1-1, 4. Charleroi 1-1, 5. Anadolu Efes 1-1, 6. Partizan 0-2.

skupina D:

Galatasaray - UNIKS 64-68

Montepaschi Siena - Union Olimpija 79-57

Barcelona - Prokom 88-61

Redoslijed: 1. Barcelona 2-0, 2. Montepaschi Siena 2-0, 3. UNIKS 1-1, 4. Galatasaray 1-1, 5. Prokom 0-2, 6. Union Olimpija 0-2.

05. listopad 2024 20:26