MAJSTOR ZOKI

Planinić ubacio 18 poena u pobjedi CSKA protiv Himkija

CSKA Moscow's Croatian guard Zoran Planinic (L) vies with Virtus Lottomatica US guard Ibrahim Jaaber during their basketball Euroleague group C game 7, in Rome's Palalottomatica, on December 10, 2009. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Sjajnu utakmicu odigrao je razigravač hrvatske košarkaške reprezentacije u dresu moskovskog CSKA, Zoran Planinić, u pobjedi svoje momčadi protiv Himkija u 7. kolu ruske Superlige.

Domaćin je slavio 76-74 nakon dodatnih pet minuta derbija čiji je osnovni dio završio 68-68. CSKA je i nakon sedam kola jedina neporažena momčad Superlige, dok je Himki u nedjelju upisao drugi poraz.

Velike zasluge za to imao je i Planinić koji je sjajno iskoristio 27.5 minuta provedenih u igri. Uz šut 7/11 za dva, 1/5 za tri poena i 1/1 sa linije slobodnih bacanja hrvatski je košarkaš utakmicu zaključio s 18 poena, četiri skoka, dvije osvojene i tri izgubljene lopte.

Holden je dodao 20 koševa za pobjednike, dok se kod poražene momčadi Himkija istaknuo Dmitrijev s 13 ubačenih koševa i četiri uhvaćene lopte.