VELIKO SLAVLJE

Perić i Rančić donijeli važnu pobjedu protiv Zvezde

Zadar je očekivano u Višnjiku ‘skinuo’ Crvenu zvezdu koja se držala na nogama sve do dvije minute prije kraja susreta
Zadar, 121209.Dvorana Kresimira Cosica, VisnjikKosarka, NLB liga susret 12. kola KK Zadar - KK Crvena Zvezda.Na fotografiji: Marko Car u napadu.Foto: Vladimir Ivanov / CROPIX
 Vladimir Ivanov / CROPIX

ZADAR - Gosti su bili jednom nogom unutra i onda na brzinu “pukli” po svim šavovima. Naslovna uloga u pobjedi nedvojbeno je pripala Periću koji je inače povukao u odmah u prvoj četvrtini u kojoj se nametnuo Ružić, što je bilo dovoljno da se utiša Zvezda. Ali se ipak nakon slabijeg otvaranja beogradska momčad trgunula.

Stigli su do poravnanja, koje nije dugo trajalo jer su se raspucali Stipčević koji je usput dijelio i lopte, te Rančić. Razigrani Taylor nudio je svojima izgledne situacije, koje je i dalje dobro koristio Kikanović.

Zadar je prvo poluvrijeme zaključio visokim postotkom ubačaja, primjerice, pogodili su čak sedam trica iz samo osam pokušaja. Crvena Zvezda svega dvije! Kad je kod Zadrana počelo “škripiti” u šutu, otvorilo se Beograđanima, koji su u 29. minuti uspjeli izjednačiti omjer na 63-63.

U pravom trenutku tricu je pogodio Morović, dok su gosti upropastili dva napada, i to Bjelica, najbolji igrač u redovima Zvezde, da bi Trent Plaisted donio Zadru prednost 68-63 kojom se ušlo u posljednju dionicu.

U jednom trenutku kad još nije bilo riješeno pitanje pobjednika Sagadin je na klupu poslao upravo Rančića i Plaisteda koji su izvrsno odrađivali posao. Navukao je Slovenac bijes zadarske publike, na njegovu sreću dvoboj je završio trijumfom nad bivšim klubom.

'Mravi' poraženi u Vršcu

Košarkaši Zagreba u Vršcu su ubilježili četvrti poraz ove sezone. Hemofarm je slavio sa 74-66 u utakmici u kojoj je morao dva puta slamati otpor "mrava". Domaći je sastav u drugoj četvrtini u jednom trenutku došao i do 20 koševa prednosti (36-16) da bi na poluvrijeme otišao s velikih 14 poena plusa (41-27).

No, momčad Denisa Bajramovića je nakon odmora zaigrala koncentriranije i odlučnije i prednost domaćina se počela topiti, da bi se na samom početku posljednje četvrtine posve istopila (56-56).

Ali, tada je uslijedila nova crna rupa "zagrebaša", Hemofarm je serijom 13-2 odjurio na 69-58 i povratka za hrvatsku momčad više nije bilo.

Domaće je predvodio Miljan Pavković s 18 poena i šest skokova, dok su se u redovima Zagreba najviše istaknuli Ante Tomić s 15 koševa i 11 skokova, te Nikša Prkačin s 18 poena. ( totalsport)

Težak poraz Cedevite u Beogradu

Još jedno gostovanje hrvatske momčadi kod srbijanske momčadi imala je Cedevita koja je gostovala kod jakog Partizana. Domaća momčad je slavila 95-75 (18-32, 15-18, 10-28, 32-16), a najefikasniji u momčadi gostiju bio je Marino Baždarić sa 21 poenom, dok je kod Partizana najbolji bio Aleksandar Rašić sa 19 poena. (dp)