I DALJE NA VRHU

NLB liga: Sjajna Cibona razbila Radnički

Jedna četvrtina bila je dovoljna Ciboni za uvjerljivu pobjedu
Zagreb,131209.Kosarkaska utakmica NLB lige 12.kola KK Cibona - Radnicki u dvorani Drazen Petrovic. Na fotografiji: Marin Rozic (KK Cibona).Foto: Ranko Suvar / CROPIX
 Ranko Suvar / CROPIX

ZAGREB - Kao što se Cibona ne može mjeriti s Barcelonom, tako se ni Radnički ne može nositi s Cibonom (92-55), čak i onda kad Marko Tomas ostane bez ubačaja iz igre (10 poena iz slobodnih bacanja).

Cibona si je mogla dopustiti ispodprosječnu igru u prvom poluvremenu, a onda malo stisnuti obranu u trećoj četvrtini i razbiti Radnički za pet minuta, od 45-40 u 22. do 63-43 u 27. minuti.

Perasović je igrao s desetoricom igrača i svi su se upisali među strijelce koje su predvodili Andrić (19) i Gordon (15). Bagarić je ponovno bio na tribini.

- Osjetio je bol u nozi koja mu je bila ozlijeđena. Trebao bi za dva dana biti u redu - rekao je Perasović koji je pobjedu proglasio “nerealno visokom i teže izborenom nego što to rezultat pokazuje”.

NLB liga, 12. kolo:

Cibona - Radnički 92-55

Helios - Olimpija 51-73

Redoslijed: 1. Cibona 10-2, 2. Union Olimpija 9-3, 3. Zagreb CO 8-4, 4. Zadar 7-4 (-1), 5. Hemofarm 7-4 (-1), 6. Partizan 7-4 (-1), 7. Budućnost 6-6, 8. Crvena zvezda 5-7, 9. Široki 5-7, 10. Cedevita 5-7, 11. Radnički 4-8, 12. FMP 4-7 (-1), 13. Helios 3-9, 14. Bosna 2-10.

05. listopad 2024 09:32