PORAZ OD EURO PRVAKA

FRANCUSKA - HRVATSKA 81-71 Čudna utakmica: Gubili 18 razlike, pa poveli 10 i na kraju se - raspali!

Hrvatska je poražena na startu turnira od domaćina, iako je odigrala dojmljive dvije četvrtine. Bile su to druga i treća četvrtina, a u košarci je puno važnije ono što se dogodi na otvaranju i na kraju utakmice.

Hrvatska je loše otvorila utakmica, gubila 24:6 već u 9. minuti, da bi odigrala sjajnu 2. i 3. četvrtinu, napravila niz od čak 25 razlike, te uoči posljednje dionice povela sa sedam poena viška. Hrvatsku su u tom dijelu nosili Luka Žorić i Dario Šarić. Kad je Luka Babić zabio tricu za 10 razlike 8 minuta prije kraja, činilo se da će Hrvatska do pobjede. Ipak, domaćin je fantastično odigrao posljednju dionicu i s nevjerojatnom serijom 22-2 došao do pobjede...

Francuska - Hrvatska 81:71

(24:10, 20:23. 13:31, 24:7)

PAU Palait des Sportes. Gledatelja 7000. Suci: Lamonica (Ita), Maričić (Srb), Jasevičius (Litva).

FRANCUSKA: Heurtel 14 p, 4a, Batum 8, Lauvergne 3, Jackson 8, Fourner 2, Pietrus 2p 4s, De Colo 13, Mahinmi 8p 6s, Gelabale 10, Gobert 7p 5s, Tillie 3, Boungou Colo 3.

HRVATSKA: Tomić 6, Bogdanović 8p 6s, Šarić 17 p 5s, Rudež, Ukić 3, Simon 4, Delaš 7, Žorić 20p 5 s, Lafayete 6p 4a, Bilan, Babić 3, Hezonja.

08. srpanj 2024 22:10