EUROLIGA

FOTO Cedevita definitivno ostala bez Top 16

Nada je nestala tijekom treće četvrtine koju je momčad Ace Petrovića odigrala mekano, premekano. Dok je Olympiacos trpao, obrana praktički nije postojala
 Nenad Dugi / CROPIX

Bez Marka Tomasa kojem je opet otišao kvadriceps (još se ne zna je li ruptura ili samo istegnuće), Cedevita je doživjela i treći domaći poraz u Euroligi. Nakon Milana i Efesa, bodove iz Draženovog doma odnio je i prvak Europe Olympiacos. Što je označilo oproštaj od Top 16.

Gotovo tri minute je Olympiacosu trebalo za prvi koš na utakmici, a na ubačaj mire Bilana se s dva za redom nadovezao Bracey Wright. Prve poene su gosti postigli iz akcije kojom su osvojili naslov prvaka u Istanbulu prije pola godine. Spanoulis je probio i dao Printezisu koji je pogodio 'floater' s lijeve strane reketa. Potom je tricu za 9:2 pogodio Vlado Ilievski, a Olympiacos je odgovorio serijom 12-2 u kojoj je četiri poena ubacio Josh Powell, a trice su pogodili Printezis i Spanoulis.

Kad je Papanikolaou izašao, a Stratos Perperoglou ušao, uslijedio je novi 'break' prvaka Europe. Perperoglou je od 9. do 13. minute ubacio 12 poena, Pero Antić je pogodio za 30:21, prvo dvoznamenkasto vodstvo (36:26) je donio Spanoulis, a +11 (39:28) Kostas Sloukas tricom u 18. minuti. U međuvremenu je Aco Petrović naredio zonu koja je donijela preokret, no, ne zbog toga što je Cedevita u njoj briljira, već zbog činjenice da Redsi nisu mogli pogoditi otvoreni šut. Dobro je u tim trenucima reagirao 18-godišnji Jusuf Nurkić, pa je Cedevita poluvrijeme zaključila serijom 9-1 za nadu u drugom poluvremenu...

Nada je, međutim, nestala tijekom treće četvrtine koju je momčad Ace Petrovića odigrala mekano, premekano. Dok je Olympiacos trpao, obrana praktički nije postojala, a zastrašujući podatak je da su primili 22 poena, a pritom napravili - jedan prekršaj. Drugi je stigao 30 sekundi prije kraja četvrtine nakon što je Kyle Hines položio šest poena za redom, te se u 'revijalnu' posljednju četvrtinu ušlo s gostujućih +16. Prednost koju prvak Europe nije mogao prokockati...

Cedevita - Olympiacos 62-84

(18:21, 19:19, 11:24, 14:20)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 2.500. Suci: Arteaga, Perez Pizzaro (oba Španjolska) i Mattioli (Italija).

CEDEVITA: Wright 11, Šuput 9 (2-2), Babić 2 (0-1), Andrić 3, Buva, Suton 3, Bilan 6, Ilievski 14, Gelabale 2, Nurkić 4, Green 6, Baždarić 2.

OLYMPIACOS: Hines 10, Law 2, Antić 9, Spanoulis 14, Perperoglou 12, Sloukas 5 (2-2), Mavroeidis 2, Powell 9 (1-2), Gecevičius 3, Printezis 11, Papanikolaou 4, Mantzaris 3.

05. listopad 2024 12:30