NLB LIGA

Cibona bolja od Heliosa, Cedevita od Bosne

Košarkaši Cibone vratili su se na pobjedničku stazu nakon subotnjeg poraza protiv FMP-a. Zagrepčani su u 17. kolu NLB lige u Domžalama nadigrali domaći Helios sa 73-59.

Momčad Velimira Perasovića slomila je otpor Slovenaca tek u trećoj četvrtini kada je serijom 10-0 došla do prednosti 50-40. Helios to do kraja više nije uspio stići.

Najistaknutiji su pojedinci u vodećem sastavu lige bili Jamont Gordon s 20 poena i sedam skokova, Marko Tomas s 18 koševa i pet skokova, te Lukša Andrić s 15 poena i šest skokova. Alvin Snow je s 18 koševa predvodio slovensku momčad.

Tek drugu pobjedu u gostima ove sezone ostvarili su košarkaši Cedevite. Zagrebačka je momčad slavila u Sarajevu, pobijedila je domaću Bosnu sa 76-63 Cedevita je već u prvoj četvrtini stvorila prednost (21-15) i nije je ispuštala do kraja utakmice. U drugom su poluvremenu u određenim trenucima Zagrepčani imali i 17 poena viška protiv najslabije momčadi lige, kraj su dočekali sa plus 13.

Marino Baždarić s 23 poena i Andrija Žižić s 21 poenom i devet skokova bili su najbolji kod gostiju, dok su domaći sastav sa 12 poena predvodili Suad Šehović i Seid Hajrić.

NLB liga, 17. kolo:

Helios – Cibona 59-73

Budućnost – Radnički 79-67

Bosna – Cedevita 63-76

Crvena zvezda – Olimpija 71-72

Redoslijed: 1. Cibona 14-3, 2. Partizan 12-5, 3. Budućnost 11-6, 4. Olimpija 11-6, 5. Zagreb 11-6, 6. Zadar 10-6 (-1), 7. Hemofarm 10-6 (-1), 8. Cedevita 8-9, 9. Crvena zvezda 7-10, 10. Radnički 7-10, 11. FMP 5-12, 12. Široki 5-12, 13. Helios 4-13, 14. Bosna 3-14

06. srpanj 2024 06:33