NLB LIGA

Cedevita sredila Partizan, Cibonin drugi poraz u nizu

Zadar, 310110.Dvorana Kresimira Cosica na Visnjiku.Kosarkaska utakmica 19. kola NLB lige izmedju KK Zadar - KK Cibona.Na fotografiji: Samo Udrih i Rok Stipcevic.Foto: Vladimir Ivanov / CROPIX
 Vladimir Ivanov / CROPIX

Košarkaši Cibone su upisali drugi poraz zaredom u regionalnoj NLB ligi , odnosno šesti u sezoni. Radnički ih je u Kragujevcu pobijedio 72-64.

Srpska momčad je, pak, ovime došla do četrnaestog uspjeha u sezoni.

Nakon lošeg starta i minusa u prvoj četvrtini (21-14), kvalitetnija Cibona je preuzela kontrolu u nastavku meča, te su poluvrijeme dočekali s plusom od tri poena (38-35), a jednakih tri razlike su imali i na isteku treće dionice (51-48).

No, u zadnjih deset minuta obrana Cibone je primila čak 24 poena, a u napadu su uz mnoštvo pogrešaka i uz slab šut postigli samo trinaest poena što ih je gurnulo u poraz.

Marko Brkić je bio velika enigma za Ciboninu obranu, a ovaj je igrač je ubacio 26 poena uz šest skokova i dvije asistencije.

Kod Cibone su bolji od lošeg prosjeka bili Samo Udrih sa 15 poena, te Marko Tomas sa 11 poena i pet asistencija.

Košarkaši Cedevite upisali su u 25. kolu regionalne NLB lige jednu od većih pobjeda u sezoni. Sa 79-72 su svladali Partizan, sudionika četvrtfinala Eurolige.

Cijelo prvo poluvrijeme su igrači Cedevite proveli u vodstvu, no potom je u trećoj četvrtini Partizan zaigrao prepoznatljivo, s jakom obranom, te je tih deset minuta dobio 19-13 za tadašnje vodstvo 62-61.

No, Marino Baždarić, Andrija Žižić i ostali su imali odgovor na to, te su na isti način uzvratili suparniku. Cedevita je dobila posljednju četvrtinu sa 18-10 i na kraju slavila pobjedu 79-72.

Tako su u 25. kolu dvije najbolje momčadi NLB lige, Cibona i Partizan, doživjele poraz. I jednima i drugima je to bio šesti ovosezonski.

Baždarić je sa 20 poena bio prvi strijelac utakmice, a svemu je dodao i šest skokova. Žižić je ubacio 17 uz sedam skokova, a Jermaine Anderson 14 uz šest skokova.

Lester McCalebb je sa 19 poena bio prvi strijelac beogradske momčadi.

NLB liga, 25. kolo:

Cedevita - Partizan 79-72

Budućnost - Bosna 81-68

Union Olimpija - Helios 77-64

Radnički - Cibona 72-64

Redoslijed: 1. Cibona 19-6, 2. Partizan 19-6, 3. Hemofarm 16-9, 4. Olimpija 15-10, 5. Budućnost 15-10, 6. Zagreb 14-11, 7. Cedevita 13-12, 8. Zadar 12-13...

29. rujan 2024 15:46