IZLET U RUSIJI

Cedevita lako osigurala Eurokup, Zagreb izgubio sa 36 razlike!

Iz Zagreba su donijeli čak 36 poena razlike, čime su praktično već sve riješili, ali posao je trebalo završiti i Cedevita je to vrlo mirno obavila
 Damir Krajač / Cropix

Košarkaši Cedevite ostvarili su prvi veliki cilj ove sezone i u Moskvi proslavili ulazak u Eurokup. Iz Zagreba su donijeli čak 36 poena razlike, čime su praktično već sve riješili, ali posao je trebalo završiti i Cedevita je to vrlo mirno obavila u utakmici koju je imala priliku i pobijediti. Na kraju je završilo 73-72 za Dinamo.

Pravi kuriozitet prvog poluvremena je podatak da Cedevita nije pogodila niti jednu tricu. Za razliku od prvog susreta u Zagrebu, gdje su Moskovljanima već u prvoj četvrtini utrpali 5 trica iz 6 pokušaja, ovog puta su nakon prvih 20 minuta imali šut za tri poena 0-8. Trice nisu ulazile, ali je vrlo dobro u utakmicu ušao Corsley Edwards koji je prvu četvrtinu završio sa 11 poena. Dinamo je u drugoj četvrtini iskoristio nekoliko izmjena u Cedeviti, napravio seriju 13:0 i odvojio se na 9 poena razlike (31:22), ali to je bilo otprilike sve što su oni mogli, jer za nešto više trebali bi još ponekog igrača na razini Alekseja Žukanjenka, a i on je u drugom dijelu ostao bez poena.

U 23. minuti je konačno ušla i prva trica, pogodio je Vukušić, a nadovezao se Troha s tricom i dva poena za mini seriju 8:0 Cedevite (46:45), koju je samo nakratko prekinuo Voronov s linije slobodnih bacanja, da bi košem i dodatnim bacanjem Edwardsa u 26. minuti Cedevita i prvi put povela. Treću trećinu Cededvita je dobila 10 razlike, a utakmicu je završila petorka Krstić, Butorac, Rudež, Petrović, Pettway, imali su priliku i za pobjedu ali su se spetljali u posljednjem napadu i Moskovljanima je ostala barem utjeha minimalnog slavlja pred nekih 1.000 navijača u prekrasnoj novoj dvorani koja prima 5.000 ljudi.

Corsley Edwards bio je najbolji u Cedeviti s 18 koševa i 6 skokova. Dontaye Draper dodao je 11 poena i 9 asistencija, a Robert Troha upisao je 10 koševa. Dinamo je predvodio Aleksej Žukakenko sa 17 koševa i 5 skokova.

Uz Cedevitu, plasman u Eurocup u kvalifikacijama s dosad izborili Hapoel Migdal i Beşiktaş još u utorak, te u srijedu Azovmaš, Aris i Galatasaray.

Zagreb doživio katastrofu!

Pravi su debakl doživjeli košarkaši Zagreba u uzvratnom ogledu kvalifikacija za Eurocup kod Gran Canarije. Prolaz prema osam skupina ovog natjecanja ostao je miljama daleko. Nakom minimalne 71-69 pobjede u Trnskom, košarkaši Zagreba su na uzvratu doživjeli poraz od čak - 36 poena razlike ! Bilo je 96-60 za španjolskog prvoligaša. Zagreb na ovom gostovanju nije imao apsolutno nikakve šanse. Kako je trajala utakmica tako su igrači iz Trnskog upadali u sve veći ponor, bez nade da se mogu vratiti u rezultatsku neizvjesnost. Nakon prve četvrtine su zaostajali 17 poena (27-10), na poluvremenu već 26 poena (55-29), a raspad sistema je nastavljen i u nastavku, pa je španjolska momčad u određenim dijelovima utakmice imala i 40 poena prednosti.