ABA LIGA

C. ZVEZDA - CIBONA 88-63 Potop Zagrepčana u Pioniru, Vukovi bez centara lak plijen za Beograđane

Ronald Goršić / CROPIX

Trebao je to biti derbi ABA lige, ali Cibonu je od bilo kakve šanse u Beogradu protiv Zvezde odvojila neimaština i odricianje od ciljeva sezone u trenutku kad su Vukovi bili još i te kako rezultatski živi. U Beogradu je Cibona zaigrala bez Andrije Žižića i Darka Planinića, a na sve to nalijepila se spoznaja da je to bila posljednja utakmica DJ Sttrawberryja i Matta Janninga. Sve skupa odvelo je Cibonu u težak poraz, konačnih 88:63 je i najteži ovosezonski poraz Vukova, a kad se na ovih minus 25 pridoda i minus 24 u Cantuu od srijede, znači da je u te dvije utakmice Cibona izgubila kombiniranih minus 49. A obje je odigrala onako kako se košraka ne može igrati, bez centara...

Iako je Zvezda već u petoj minuti imala 18:8, Vukovi su se vratili obranom, čak su dobro markirali Bobana Marjanovića, diva od 222 cm, a nije ih previše niti izluđivao niti Raško Katić. No, skupljajući se oko njih, Zvezdini šuteri su ostajali sami, DeMarcus Nelson je, recimo, povezao tri trice. Cibona je bila u utakmici samo do 28.25 u 13. minuti. Sve ostalo je bila Zvezdina utakmica. Sva je sreća da domaćin nije imao veliku podršku svojih navijača, jer dobar dio Zvezdine publike ne dolazi na utakmice ABA lige, pa je pred oko 3.500 gledatelja bilo lako igrati. Drugi je razlog što je Zvezda odigrala ovu utakmicu bez viših brzina. Što nije uradio Zvezdin šut, uradila je kontra i ako negdje treba pronaći zamjerke Vukovima u ovom deficitarnom sastavu, onda je to defanzivna tranzicija. Iako, činjenica je da je ovo bbio dvoboj u kojoj je bila očita razlika u klasi.

Široki - Igokea 78-50

Crvena zvezda - Cibona 88-63