SPEKTAKL U BEČU

VELIKO FINALE EUROSONGA Pobijedio Šveđanin, Bojana iz Srbije deseta, glasovi žirija Crne Gore i Makedonije poništeni!

Šveđanin Mans Zelmerlow pobjednik je ovogodišnjeg 60. Eurosonga održanog u subotu u Beču.

Švedski 28-godišnji pjevač i televizijski voditelj pobijedio je s elektro-pop baladom Heroes, osvojivši 365 glasova gledatelja i žirija.

Drugoplasirana je ruska pjevačica Polina Gagarina.

Švedska je posljednji put odnijela pobjedu na tom međunarodnom natjecanju 2012. godine.

Ovo je šesta pobjeda Švedske na Eurosongu.

FOTOGALERIJA: Finalna večer Eurosonga

Zelmerlowova pjesma dobila je najveći broj glasova u konkurenciji 27 natjecatelja iz isto toliko zemalja.

Hrvatska ove godine nije imala predstavnika na natjecanju, a od država iz regije koje su sudjelovale, najbolje je plasirana bila Srbija, koju je pjevačica Bojana Stamenov dovela do desetog mjesta u finalu.

Crna Gora je završila na 13., a Slovenija na 14. mjestu.

Njemačka i Austrija su podijelile dva posljednja mjesta bez ijednoga boda.

Inače, na internetskoj stranici Eurovizije nedugo nakon završetka finalne večeri objavljeno je kako u konačni broj glasova iz Crne Gore i Makedonije nisu uračunati glasovi žirija, već su bodovi dodijeljeni isključivo na temelju rezultata televotinga. Konkretan razlog za ovakvu odluku nije naveden, najavljeno je tek da će se o tome povesti rasprava u lipnju na sastanku organizatora. Općenito, glasovi žirija se ne računaju u slučaju tehničkih problema ili kršenja pravila.

08. srpanj 2024 10:39