CHANDAN KHANNA Afp
ATP MIAMI

Rusko polufinale u Americi: Daniil Medvjedev i Karen Hačanov izborili međusobni dvoboj

Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2023. 23:21

Ruski tenisači Daniil Medvjedev i Karen Hačanov plasirali su se u polufinale ATP turnira iz serije "masters 1000" u Miamiju.

Medvjedev je u četvrtfinalu pobijedio Amerikanca Christophera Eubanksa sa 6:3, 7:5. Peti tenisač svijeta je ostvario pobjedu nakon sat i 29 minuta igre.

Do rezultata 3:3 oba su tenisača držala svoje servise, a Rus je potom osvojio tri gema u nizu, pri čemu je napravio dva "breaka" za 6:3.

U drugom setu Medvjedev je poveo 4:2, Amerikanac je vratio break izjednačivši na 4:4, no kod vodstva 6:5 ruski tenisač je novim breakom zaključio meč.

U polufinalu će igrati protiv sunarodnjaka Karen Hačanova koji je pobijedio Argentinca Francisca Cerundola sa 6:3, 6:2.

Medvjedev i Hačanov su do sada međusobno igrali četiri puta, a vodi Medvjedev sa 3:1.

23. travanj 2024 13:49