U splitskom Hrvatskom narodnom kazalištu je prije nekoliko dana održana premijera predstave "Woyzeck" redatelja Boruta Šeparovića. Tim povodom se oglasilo Veleposlanstvo Ukrajine u Republici Hrvatskoj. Priopćenje prenosimo u cijelosti.
‘Veleposlanstvo Ukrajine u Republici Hrvatskoj izražava svoju duboku ogorčenost i odlučan protest zbog prikazivanja predstave "Woyzeck" redatelja Boruta Šeparovića u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu.
Redateljska interpretacija klasičnog djela Georga Büchnera predstavlja otvoreno oskvrnuće časti i dostojanstva ukrajinskih vojnika, ukrajinskih žena, kao i sjećanja na tisuće naših sunarodnjaka koji su postali žrtve okrutne i cinične agresije Ruske Federacije na Mariupolj i druga ukrajinska mjesta.
Pokušaj iskrivljavanja istine o patn...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....