Dvadeset tri godine nakon što su s "28 dana poslije..." oduševili publiku i kritiku te revitalizirali žanr zombi horora, redatelj Danny Boyle ("Trainspotting", "Milijunaš s ulice") i scenarist Alex Garland ("Ex Machina", "Uništenje") vratili su se u Veliku Britaniju koja se nalazi u karanteni zbog izbijanja epidemije tzv. virusa bijesa. Neočekivani uspjeh koji je film postigao – prihod od 83 milijuna dolara nasuprot budžeta od "samo" osam – motivirao je Boylea, Garlanda i producenta filma Andrewa Macdonalda da počnu razmišljati o nastavku. Omogućio im je to i prilično otvoreni kraj filma.
Međutim, kako to obično biva u Hollywoodu, njihove su planove omele druge obveze – Boyle je 2004. snimio zaboravljenu dramediju "Milijuni", a 2007. je s Garlandom i Macdonaldom surađivao...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....