TAKO MI SE GRAH PROSUO

Bili smo na neobičnom festivalu u Zagrebu, pogledajte što je kipar Antun Sekulić priredio za goste: ‘Raspao bih se da ovo ne radim...‘

‘Umjetnost nije moj izbor, već moj način da ostanem pri zdravoj svijesti. Ne vjerujem u umjetnost kao hobi. Umjetnost je potreba‘

Ulaskom u dvorišni prostor Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, teško je bilo ne primijetiti šušur ljudi koji su se na prvu misao našli ovdje kako proslavili svečano otvorenje obnovljene zgrade ALU-a te pogledali završnu godišnju izložbu studentica i studenata pod nazivom „ALUvizije!“. Ipak, tek nekoliko koraka dalje, slijedeći poveće grupe ljudi svih generacija, shvatili smo kako je posjetitelje privuklo nešto poprilično drugačije.

Iza cijele priče stoji mladi talentirani umjetnik Antun Sekulić čiji rad je istovremeno kritika i terapija, rezultat višegodišnjeg stvaranja i suočavanja s institucionalnim okvirima, društvenim očekivanjima i unutarnjim konfliktima.

"Posao u struci ili, kako ga ja zovem, "Tako mi se grah prosuo", predstavlja osobnu i umjetničku re...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 14:38