Neka vas maska na licu ne zavara - taj pokrov nema ulogu njegujućeg štita pa usnama trebaju i piling i balzam da bi ublažili osjećaj zatezanja i uklonili suhu kožu koja nas muči ujesen i zimi.
Otkako su nam maske na licu postale svakidašnjicom, čini se da ispod takvog pokrova nema potrebe za intenzivnom njegom usana? Baš naprotiv! Budući da se pod maskom nakuplja vlaga, a uz to dolazi do trenja između tkanine i lica, to može izazvati iritacije na osjetljivoj koži usana.
Poželjna je i dodatna njega, počevši od pilinga kojim se usne mogu fino omekšati i zagladiti - ako ne pretjerujete s trljanjem. Dovoljno je proizvod nježno umasirati i uživati u slasnim okusima, jer pilinzi za usne često su načinjeni od šećera, aromatičnih ulja i voćnih esencija.
Prava su blagodat i maske što se praktično nanose na usne poput flastera, a imaju ugodnu gelastu teksturu zahvaljujući hidratantnim sastojcima poput aloe vere, algi, ružine vodice, hijaluronske kiseline...
Ne valja ih oblizivati
Važno je pravilo u njezi usana i to da ih ne valja oblizivati kad osjetite da su suhe. Slina, naime, sadrži jake probavne enzime koji mogu “izbrisati” prirodna zaštitna ulja s površine kože. Uz to, slina pri isparavanju s kože iz nje izvlači vlagu pa naposljetku usne budu još isušenije. Stoga je balzam svakako bolji izbor.
Mislite na usne i pri samom izboru zaštitne maske - neka bude od mekanog, a ne hrapavog materijala. I ne zaboravite na higijenu - mijenjajte maske za jednokratnu uporabu, a višekratne redovito perite.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....