U Kutini održano Prvenstvo Hrvatske u low kick disciplini kickboxinga

Ante Verunica vs Gabrijel Ojdanić
 Screenshot (youtube, Croring)
Sportski centar u Kutini bio je domaćin zanimljivog kickboxing turnira

U subotu, 12. lipnja 2021. godine u suradnji Hrvatskog kickboxing saveza te Kickboxing kluba Kutina održano je Prvenstvo Hrvatske u low kicku. Natjecanje se održalo u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji za borce i borkinje, a priijavljeno je 86 natjecatelja i natjecateljica.

Među juniorima, svakako jedan od najistaknutijih bio je Fran Luka Đurić osvojivši zlatnu medalju u kategoriji do 67 kilograma. Mladića koji trenira pod okriljem Bernarda Bana imali smo prilike gledati u ožujku na trećoj FNC-ovoj amaterskoj ligi gdje je također došao do zlatne medalje. Šesnaestogodišnjak iz Zagreba očito se trudi biti što aktivniji na natjecanjima raznih borilačkih vještina te krupnim koracima grabi ka statusu jednog od najtalentiranijih hrvatskih boraca. Među ženskom juniorskom konkurencijom, najviše se istaknula Karla Vuković iz šibenskog kluba ''Petar Krešimir IV''. Zlatnu medalju osvojila je u konkurenciji do 60 kilograma.

Seniorska konkurencija također je ponudila podosta zanimljivosti te poznatih lica s hrvatske kickbox scene. Višestruki prvak Hrvatske, Ante Verunica iz ''Thunderman Gyma'' prvak Hrvatske je u najtežoj kategoriji (+91 kilogram). Kategorija do 75 kilograma ponudila je odlične borbe, a Antonio Krajinović iz osječkog ''Svetog Duha'' okrunio se zlatnom medaljom nakon sjajnih borbi i pobjeda protiv Ivana Letice (''Spartan Gym'') te Đakovčanina Andreja Kedveša (''Blitz''). Još jedan borac Bernarda Bana, Luka Miklečić osvojio je zlatnu medalju u najlakšoj kategoriji (-60 kg). Roko Doždor i Ilir Deskaj, borci iz poznatog splitskog ''Pit Bulla'' osvojili su kategorije do 63.5 kg i do 67 kg, Kaštelanski kickboxing klub Uni-Rent također se može pohvaliti zlatnom medaljom u seniorskoj konkurenciji, no ne jednom nego dvjema. Ante Buzov prvak je Hrvatske u kategoriji -71 kg dok je Luka Žuljević osvojio kategoriju do 91 kilograma.. Borna Manojlović i Raul Sunara iz kluba ''Ameno'' zatvorili su kategoriju do 81 kilograma. U kategoriji do 86 kilograma prvak Hrvatske je Vito Košar (''Škorpion''),

U najbrojnijoj ženskoj seniorskoj kategoriji, onoj do 56 kilograma, prvakinja je svestrana Zagrepčanka Lucija Regvat. Djevojka nastupa u raznim borilačkim sportovima (taekwondo, kickbox, savate...), a uspjesi ne izostaju niti u jednom. Karmela Makelja (''Dalmatino'') osvojila je kategoriju do 60 kilograma, iskusna Helena Jurišić iz ''Mornara'' prvakinja Hrvatske je u kategoriji do 70 kilograma. Zlatne medalje u kategorijama do 65 i i preko 70 kilograma uzele su borkinje splitskog Pitbulla, Marija Bodač i Lucija Bilobrk.

Splitski Pitbull s čak 17 medalja (šest zlatnih, devet srebrnih i dvije brončane) najuspješniji je klub natjecanja.

Rezultate po kategorijama možete pročitati ispod teksta, a snimku svih borbi možete pogledati OVDJE.