Čas posla

Uklonite mrlje s vanjskih jastuka koristeći ovaj proizvod u 10 minuta - evo kako

 SOPHIE HARRIS/
Budući da su dani sve topliji, vrijeme je da iznesete svoj vrtni namještaj i jastuke van

Međutim, ako se niste sjetiti unijeti ih unutra na vrijeme, vjerojatno imaju tragove od kiše ili vlage.

Vanjski jastuci slični su jastucima za zatvorene prostore, ali su često izrađeni od drugačije tkanine i imaju UV zaštitu. To znači da čišćenje vanjskih jastuka može biti teško, osobito ako ih nikada niste oprali.

Ako vaši vanjski jastuci imaju uklonjive unutarnje jastuke, možda ih možete ubaciti u perilicu rublja. Obavezno pogledajte etiketu na presvlaci kako biste vidjeli mogu li se prati i na kojoj temperaturi.

Međutim, ako na vašem jastučiću za stolicu piše da se može čistiti samo spužvom, pa ste ga nekoliko puta pokušali očistiti vrućom vodom i sapunicom, ali bezuspješno jer su se mrlje odmah vratile, a niste sigurni što drugo upotrijebiti, na dobrom ste mjestu.

image
SOPHIE HARRIS/

Ako imate malo bijelog octa u svom ormariću za čišćenje, može vam pomoći u uklanjanju mrlja i plijesni s vanjskih jastuka.

Bijeli ocat odličan je za uklanjanje mrlja zbog octene kiseline koju sadrži, a može se koristiti i za pranje rublja.

Poprskajte vaše jastuke za eksterijer bijelim octom, a zatim nježno izribajte mrlje krpom od mikrovlakana. Mrlje bi trebale odmah nestati, ali ostavite jastuk da se potpuno osuši prije nego što vidite konačne rezultate, koji bi trebali biti zadovoljavajući.

Nakon što se vanjski jastuk potpuno osušio, ako su ostale mrlje, ali izgleda znatno bolje nego prije ponovite postupak i mrlje bi trebale u potpunosti nestati.

image
SOPHIE HARRIS/

Ostale metode za čišćenje vanjskih jastuka uključuju izradu paste s bijelim octom i sodom bikarbonom ili čišćenje tekućinom za pranje posuđa ako nema mrlja.

Međutim, važno je zapamtiti da jastuke ponesete unutra ako se predviđa kiša kako biste spriječili stvaranje tvrdokornih mrlja koje je teško ukloniti.

Osim redovitog čišćenja jastuka, također je važno čistiti namještaj uključujući ratan, metal i drvo.

Ako vidite da je prljavština zarobljena u tkanju ratana, koristite četkicu za zube za uklanjanje, a zatim ga treba obrisati ili usisati.

Kada je u pitanju pranje namještaja od ratana, važno je biti nježan i izbjegavati jaka sredstva za čišćenje ili kemikalije.

Preporučuje se korištenje tople vode sa sapunom i nježno brisanje. Nakon što očistite svoj namještaj, svakako provjerite noge svojih stolica i stolova. Ako su izgrebane ili oštećene pokušajte ih sami popraviti i dotjerati kako biste ih vratili u život i poboljšali njihovu dugovječnost.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. studeni 2024 16:17