KORISNI SAVJETI

Manjak predmeta, svjetle boje i bogati materijali... saznajte kako svom domu dati dašak luksuza i pritom ne bankrotirati

 /SHUTTERSTOCK

Preuređenje doma s vremena na vrijeme ne mora biti preskupo. Štoviše, postoje načini na koji možete unijeti velike promjene, a pritom ništa ne potrošiti. Da biste malo osvježili životni prostor potrebno je nešto motivacije, inspiracije i, naravno, nekoliko savjeta stručnjaka za uređenje. Tako su za britanski Express upravo stručnjaci otkrili načine na koje se interijer može preurediti tako da djeluje luskuzno, i to bez troška.

Među "jeftinim trikovima za luksuzni dom" kako su nazvali svoje savjete,spadaju i neke pametne prenamjene, konretan odabir boja i tekstura te jasno određeno stiliziranje pojedinih prostorija.

1. Uklonite nered

“Stvaranje šik dizajnerske estetike znači minimiziranje onoga što je izloženo i pojednostavljenje vaše imovine. Iznenadit ćete se koliko može promijeniti prostor” rekla je Lucy Steele, stručnjakinja za interijere za Express. Ona predlaže da svaki dan od nereda i nepotrebnih stvari raščistite po jednu prostoriju. Sve što ne koristite više od godinu dana može se naći na "listi za otpis".

Na ovaj način ne samo da nećete ništa potrošiti, već možete i dodatno zaraditi. Neke od predmeta koji vam više ne trebaju, možda već danas netko traži na domaćim oglasnicima.

image
/SHUTTERSTOCK

2. Birajte bogate teksture

Neke tkanine jednostavno izgledaju skuplje od drugih. Ako su komadi namještaja u Vašem domu poput stolaca ili fotelje ipak dotrajali i trebaju zamjenu razmislite o tome da nove primjerke odaberete u bogatim baršunastim ili svilenim teksturama. One će u Vaš interijer donijeti dašak luksuza, a mogu se naći u ponudi brojnih trgovačkih lanaca s namještajem i to po popularnim cijenama.

image
/SHUTTERSTOCK

3. Neutralne boje za zidove

Novi sloj boje na zidovima može činiti veliku razliku, a uz pomoć raznih besplatnih video uputa na Youtuebu stan možete okrečiti i sami. Domovi koji odišu luksuzom uglavnom imaju svjetlije zidove i to u nijansama koje su komplementarne komadima namještaja. Ako takvu ne možete naći ili imate više boja u interijeru, za zidove je najvbolje odabrati bijelu.

No, radijatori nisu jedine površoine čije bi bojenje moglo promijeniti izgled stana. Možete prebojiti i radijatore ili prozorske okvire. U tom slučaju birajte istu nijansu kao za zidove.

image
ANDREY ZHURAVLEV/ALAMY/ALAMY/PROFIMEDIA/ANDREY ZHURAVLEV/ALAMY/ALAMY/PROFIMEDIA

4. Ne zaboravite hodnik

Kao prostorija u kojoj se ne boravi, hodnik često ostaje posve zanemaren. Ovdje je dovoljno dodati samo jedan detalj koji može činiti razliku. Stilizirano ogledalo, vaza sa suhim cvijećem, neobična slika na zidu... bezbroj je ideja. A kad je riječ o namještaju u hodniku, birajte ga tako da bude komplementaran prvenstveno onom u dnevnoj sobi budući da je to najčešća "ruta" za vaše goste.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. listopad 2024 08:29