Naziv “bonsai” odnosi se na metodu u kojoj se sadi, a ne na vrstu same biljke. Zapravo se mogu koristiti različite vrste biljaka, najčešće one patuljasta rasta.
1. Za betonsku teglu treba umiješati smjesu cementa i vode. Ako ste početnik, poželjno je koristiti već gotovu smjesu za betoniranje.
2. Posude treba premazati tankim slojem vazelina te nakon ulijevanja betona staviti opterećenje kako bi buduća tegla zadržala oblik i dubinu.
3. Nakon 24 sata betonski kalup se nježno vadi iz posuda, a rubovi se brusnim papirom izravnaju i očiste od viška smjese.
4. Na dno betonske tegle dobro je postaviti spužvaste podloške protiv klizanja kako eventualno gruba površina ne bi oštetila namještaj na kojem će tegla stajati.
5. Kvalitetan supstrat za sobne biljke, perlit i lavini kamenčići u omjeru 1:1:1 idealna je mješavina za biljke koje traže posebne uvjete uzgoja i tegle bez drenažnih rupa.
6. Izuzetno granulast supstrat za sadnju osigurat će cirkulaciju zraka oko korijena biljke i otjecanje vode na samo dno tegle.
7. Ljepota je bonsaija u tome što se biljka oblikuje prema vlastitom ukusu. Za to će biti potrebna vrtlarska ili bakrena žica koja se reže na željenu dužinu.
8. Prilikom omatanja žice oko stabljike treba biti oprezan da se biljka ne ošteti i postupno tijekom mjeseci uzgoja savijati grane sve više prema željenom obliku.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....