NEVJEROJATAN PREOKRET

Medveščak vodio 6-4 minutu prije kraja i uspio izgubiti!

Zagreb, 160310.Ledena dvorana Doma sportova, hokej, EBEL liga, polufinale, 4. utakmica, susret ekipa KHL Medvescak i Red Bull.Na slici: slavlje Red Bull Salzburg.Foto: Damir Krajac / CROPIX
 Damir Krajac / CROPIX

Iako su vodili sa 6-3, te sa 6-4 nepune dvije minute prije kraja dvoboja, hokejaši Medveščaka izgubili su u produžetku u zagrebačkom Domu Sportova od Red Bull Salzburga sa 7-6 u ogledu 19. kola EBEL lige.

Medveščak je nakon dvije trećine vodio sa 4-1, a 8 minuta i 13 sekundi prije kraja dvoboja je vodio sa 6-3. Frank Banham i Ryan Kinasewich bili su dvostruki strijelci za ''medvjede'', a po jedan pogodak postigli su Jonathan Filewich i Robby Sandrock.

Tada je, u 52. minuti, Koch smanjio na 6-4. Minutu i 48 sekundi prije kraja dvoboja je Pewal novim pogotkom smanjio vodstvo Zagrepčana na 6-5. Dakako, gosti su povukli vratara iz igre, a veliki pritisak u situaciji ''šest na pet'' okrunili su 15 sekundi prije kraja dvoboja kada je Bois izjednačio na 6-6!

Konačni udarac domaćinu zadao je Ryan Duncan pogotkom nakon dvije minute i 39 sekundi produžetka.

Isti klubovi igrali su samo dva dana ranije i u Salzburgu, dvoboj sa sličnim scenarijem. I tada je Medveščak vodio 3-1, a na kraju izgubio u produžetku, s 5-4.

Medveščak je, tako, upisao četvrti uzastopni poraz. No, u zadnje tri utakmice osvajali su ''medvjedi'' barem po jedan bod...

Vodeći KAC Klagenfurt slavio je u gostima kod Villacha i zadržao 8 bodova prednosti na vrhu ljestvice pred Red Bull Salzburgom. Medveščak je pao na peto mjesto s 20 bodova.