ŠOU PORTUGALCA

Cristiano Ronaldo predvodio je hat-trickom Real Madrid do uvjerljive 4-1 pobjede protiv Seville na Santiago Bernabeu u sklopu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva...

Bio mu je to ukupno 17. hat-trick u Primeri, čime je postao igrač sa najviše hat-trickova u elitnom razredu španjolskog nogometa u posljednjih deset sezona ( Messi ih je zabio 16).

Nakon što je vodeći gol za "kraljevski klub" u 18. minuti zabio Karim Benzema, nakon sretnog odbijanca od domaćeg braniča Fernanda Navarra, stvari je u svoje ruke preuzeo Ronaldo.

U 26. minuti potegao je ljevicom s 25 metara i od vratnice poslao loptu u mrežu. Potom je u prvoj minuti drugog poluvremena također ljevicom poslao loptu u mrežu prizemnim udarcem nakon dodavanja glavom Alvara Arbeloe, da bi točku na i postavio u 59. minuti okončavši kontranapad koju je prethodno sam pokrenuo tik ispred vlastitog šesnaesterca, te u konačnici realizirao povratnu loptu Gonzala Higuaina.

Nakon što je stigao do brojke od 24 postignuta prvenstvena gola u sezoni Jose Mourinho je zamijenio svog najboljeg igrača u 63. minuti kako bi ga sačuvao za prvi ogled osmine finala Lige prvaka koji je na rasporedu sljedećeg tjedna.

Do kraja susreta gledatelji su u Madridu mogli vidjeti još dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani (Higuain za Real u 66. i Maduro u 80. za Sevillu), kao i počasan gol andaluzijskog sastava koji je u 87. minuti zabio Manu del Moral.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, te je potkraj susreta nepotrebno zaradio žuti karton, dok je Ivan Rakitić zbog suspenzije propustio zaigrati kod Seville.

U preostaloj utakmici Granada je slavila na gostovanju kod "fenjeraša" Deportiva 3-0 i tako došla do treće pobjede u posljednja četiri kola, te druge uzastopne nakon one iznenađujuće nad Realom (1-0).