SEVILLA - GRANADA 3-0

VIDEO Dvije asistencije Rakitića u pobjedi

U 82. minuti današnjeg ogleda je hrvatski reprezentativac izašao uz ovacije okupljenih gledatelja, koji su nagradili njegovu odličnu partiju i dvije asistencije u pobjedi nad Granadom

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić bio je najbolji igrač u posljednjoj utakmici 21. kola španjolske Primere. Na Sanchez Pizjuanu je njegova Sevilla pobijedila Granadu s 3-0...

Poslije visoke pobjede od 4-0 u uzvratnom četvrtfinalnom ogledu Kupa kralja protiv Zaragoze, ovo je novi dokaz da Andalužani izlaze iz krize, a podsjetimo da je i u tom ogledu protiv Zaragoze Rakitić bio raspoložen, te je jednom zabio, a jednom asistirao.

U 82. minuti današnjeg ogleda je hrvatski reprezentativac izašao uz ovacije okupljenih gledatelja, koji su nagradili njegovu odličnu partiju. Povlačio je Rakitić konce u veznom redu domaćina, ali i spremno gurao suigrače u lijepe prilike.

Nakon njegovog izvedenog kornera u 32. minuti Kondogbia je zabio za zasluženi prvi pogodak Seville koja je i prije i nakon toga bila bolja. Granada je, primjerice, u okvir vratiju zapucala tek dva puta tijekom 90 minuta.

Priča je bila gotova u 71. minuti kada je Rakitić sjajno pronašao Negreda, nabacivši s lijeve strane, a ovaj je glavom lako poentirao za 2-0. Samo četiri minute kasnije konačnih 3-0 je postavio Medel, a i ta je akcija krenula od Rakitićevog kornera.

Mogao je Rakitić i sam zabiti, ali je njegov udarac s 25 metara, u 78. minuti, završio sasvim blizu stative.