PRIMERA

Rakitić donio bod Sevilli, Real uvjerljiv

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u Bilbau domaći Athletic s 3-0 u prvoj utakmici 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva...
 AP

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac izjednačujućeg gola za konačnih 2-2 u dvoboju domaće Mallorce i Seville, posljednjem subotnjem ogledu 31. kola španjolskog prvenstva.

Dva puta je Mallorca vodila u ovome susretu, a njezinu drugu prednost je anulirao Rakitić pogotkom lijevom nogom s ruba kaznenog prostora. Iskoristio je nespretnu reakciju domaćeg vratara Aouatea, kojem je ispala lopta iz naručja nakon što mu je u hvatanju zasmetao jedan suigrač. Rakitić je natrčao, opalio iz prve i precizno naciljao.

Zanimljivo da je Rakitić u prvom dijelu sezone u dresu Schalkea u 16 utakmica zabio samo jedan gol, a ovo mu je bio već četvrti u desetom prvenstvenom nastupu za andaluzijsku momčad.

Sevilli je ovo bila četvrta uzastopna utakmica bez poraza. Upisala je u tom razdoblju dvije pobjede i dva remija.

Real nije bio toliko dominantan koliko sugerira rezultat, ali je za trenera Josea Mourinha i njegove igrače najvažnije da su vrlo uspješno odradili ovaj tjedan. Nakon pobjede nad Tottenhamom 4-0 u utorak u prvoj četvrtfinalnoj utakmici lige prvaka, ''kraljevski klub'' je još jednom uvjerljivo pobijedio.

Prva dva gola za Madriđane zabio je Kaka, oba iz penala, u 14. i 54. minuti, a točku na i stavio je Cristiano Ronaldo pogotkom u 70. minuti, njegovim 28. u Primeri, čime se odlijepio od Lionela Messija, koji je u dresu Barcelone zabio jedan gol manje u prvenstvu ove sezone. Zanimljivo je konstatirati da je oba penala za Real Madrid izborio Angel Di Maria. Inače, Kaka je zaigrao u početnoj postavi Real Madrida, dok je Cristiano Ronaldo u 61. minuti zamijenio Gonzala Higuaina.

Nogometaši Barcelone dobro su se morali pomučiti da svladaju Almeriju. Na kraju je završilo 3-1. Rezultat je "ušminkan"u sudačkoj nadoknadi kada je Lionel Messi postigao svoj drugi gol na utakmici i 29. prvenstveni u ovoj sezoni. Istim se odmaknuo od Realovog Cristiana Ronalda koji na kontu ima pogodak manje.

Ono najvažnije, Barcelona je na svom stadionu bila suočena s negativnim rezultatom u ogledu protiv momčadi koja je posljednjeplasirana na Primerinoj ljestvici. Unatoč podatku da su loptu u svom posjedu imali samo 27 posto utakmice, Almerijini nogometaši ohrabreni mogu u nastavak borbe za ostanak u prvoligaškom društvu.

Camp Nou je zanijemio u 50. minuti kada je gol za goste, nakon kontre, postigao Corona. Samo koji trenutak ranije David Villa uzdrmao je vratnicu Almerijina gola, a samo dvije minute kasnije Messi je uspio zatresti i mrežu. Učinio je to iz penala kojega je izborio Villa.

Messi je ponovno odigrao dobru utakmicu, a uz dva gola stigao je i asistirati Thiagu za gol kojim se Barcelona u 64. minuti vratila na očekivane staze, u vodstvo 2-1. Strijelac, inače član Barcelonine B momčadi, u ponedjeljak će proslaviti 20. rođendan, a postignuti gol premijerni mu je ove sezone za Guardiolin sastav u kojem se našao osam puta. Dodajmo da su Messiju postignuti pogoci prvi od 8. ožujka kada je dva puta zabio Arsenalu u Ligi prvaka.

Sljedeća prvenstvena utakmica koju će Barcelona odigrati biti će "el clasico" na Santiago Bernabeu.

Primera, 31. kolo:

Barcelona – Almeria 3-1 (Messi 52-11m, 90+1, Thiago 64 / Corona 50)

Athletic Bilbao – Real Madrid 0-3 (Kaka 14 – 11m, 54 – 11m, Ronaldo 70)

Mallorca – Sevilla 2- 2 (Ienaga 16, De Guzman 42 / Negredo 31 – 11m, Rakitić 68)