OPROŠTAJ SKOKE

Hajduk počastio gledatelje s četiri komada Međimurju

Duje Klarić / Cropix

SPLIT - U zadnjoj utakmici na Poljudu ove sezone Hajduk je pred oko 4.000 gledatelja dobio predzadnju momčad Lige Međimurje s 4-1 golovima Jozinovića, Tomasova, Čopa i Ibričića. Za goste je počasni gol zabio bivši junior Hajduka Marko Grgić.

Stanko Poklepović nije previše kemijao sa sastavom nego je izostavio samo ozlijeđene i kartonirane ( Skoko, Maloča i Strinić), rano se ozlijedio Rubil, a Hajduk je do vodstva došao tek u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Strijelac gola prvijenca u dresu Hajduka bio je 19-godišnji Jozinović nakon solo prodora i efektnog duplog pasa sa Ibričićem.

Hajduk u prvih 45 minuta nije bio previše ambiciozan, ali je ipak dominirao, stvorio je još nekoliko izglednih prigoda pred vratima Mađarića, a strijelci su proradili u drugom poluvremenu.

Efektan je bio gol Tomasova iz voleja nakon izvrsnog proigravanja Anasa Sharbinija. Tomasov potpisuje i treći gol, učinio je sve, pobjegao je po desnoj strani i prevario Mađarića, a Čop je na gol liniji samo potvrdio pogodak.

Do kraja Ibričić je još malo poboljšao svoju golgetersku statistiku, zabio je 14. gol u prvenstvu, ukupno 22. ove sezone u dresu Hajduka.

Pljesak Josipu Skoki na oproštaju od Poljuda

Od Hajdukove publike oprostio se Josip Skoko. Zadnju utakmicu u dresu “bijelih” odigrao je u Šibeniku, karijeru je okrunio trofejom, ugovor mu završava na ljeto pa se vraća u Australiju. Od direktora Josipa Grbića dobio je prigodni dar, cvijeće i umjetničku sliku, a od gledatelja gromoglasni pljesak. Navijači cijene sve što je Skoko napravio u Hajduku.

Hajdukovcima su na trofeju čestitali i igrači Međimurja, Georgievski je uručio prigodni dar Ibričiću.

Torcida: “Joško, ne ulizuj nam se!”

Hajduk je otvorio sjevernu tribinu i omogućio besplatan ulaz “torcidašima”. Potez predsjednika Joška Svaguše kao način zahvale navijačima, ali i pružanje ruke pomirenja. No “torcidaši” drže tvrd stav i odgovaraju transparentom: “Joško ne ulizuj nam se!” Ako ništa drugo Svaguša se intimizirao sa najžešćim navijačima koji ga sad prozivaju imenom....

Hajduk - Međimurje 4-0

Poluvrijeme: 1-0. Sudac: Davor Grizelj 6,5 (Vinkovci); pomoćnici: Novosel (Belišće) i Menđušić (Vinkovci). Strijelci: 1-0 Jozinović (45, as. Ibričić), 2-0 Tomasov (56, as. An. Sharbini), 3-0 Čop (70, as. Tomasov), 4-0 Ibričić (78), 4-1 Grgić (81). Žuti karton: M. Ljubičić, Kovač. Igrač utakmice: Goran Jozinović. Stadion: Poljud. Gledatelja: 4000.

Hajduk: Subašić 6,5, Rubil 6 (od 34. Tomasov 7), Pandža 6,5, J.Buljat 6,5, Jozinović 7, Oremuš 6,5, Andrić 7, M.Ljubičić 6,5, An.Sharbini 7 (od 73. Cernat -), Ibričić 7, Vukušić 6 (od 64. Čop 6,5)

Međimurje: Mađarić 5, Georgievski 5, Valentić 5, Batista 5, Melnjak 5, Lesjak 5, Darmopil 6, Eliomar 5 (od 46. Kovač 5), Aganović 5 (od 53. Krajačić 5), Grgić 6, Golubović 5

01. srpanj 2024 09:56