ZLATNI STUDIO 2025.

Pogledajte nastupe o kojima se i danas priča: Jedan je prikupio čak milijun pregleda, a spektakl je snimao i Zlatko Dalić

Svaki od glazbenih brojeva na spektakularnim dodjelama ima status hita na Youtubeu, neke izvedbe bilježe milijunske preglede

Sedma dodjela medijskih nagrada Zlatni Studio

 Ronald Gorsic/Cropix

Da će se iz godine u godinu redati vanserijski spektakli bilo je jasno već na prvoj dodjeli najveće medijske nagrade Zlatni Studio koju sad već tradicionalno obilježavaju nezaboravni glazbeni brojevi koji iznova oduševljavaju publiku. Baš svaki od njih bilježi rekordan broj pregleda na Youtubeu i mahom imaju status hitova o kojima se još dugo nakon dodjele priča i komentira.

Prva dodjela kojom je 2018. utemeljena naša prestižna nagrada kojom upravo publika nagrađuje najveće domaće zvijezde i uratke ljestvicu je podigla vrlo visoko, a obilježio ju je jedan od najhvaljenijih i najspominjanijih nastupa legendarnog rockera Gorana Bareta koji je svoju veliku uspješnicu "Teške boje" izveo u dotad neviđenom aranžmanu kojeg, kao i ostale brojeve za pamćenje, potpisuje izvanredni glazbeni producent Zlatnog Studija Ante Gelo. Video Baretovog nastupa uz gudače i bend neke je gledatelje ganuo do suza, a brojka od nekoliko tisuća pregleda na YouTubeu i dalje raste.

Iduća dodjela bez sumnje je morala zadržati taj zvjezdani nivo, pa i nadići uspjeh prethodne. A to se i dogodilo kad su se u samoj završnici na na pozornicu HRT-ova studija "Anton Marti" uz Zaprešić Boyse popele i domaće sporstke legende te zajednički otpjevale navijački hit "Igraj moja Hrvatska", kojim su se godinu ranije proslavljale pobjede naše reprezentacije na SP-u u Rusiji. Ovaj nezaboravni nastup koji je u kratkom roku prikupio više od milijun pregleda na Youtubeu, na bubnjevima je započeo Tony Cetinski kojem su se uz ovacije publike pridružili Zaprešić Boysi predvođeni Davorinom Bogovićem. No, prava je euforija zavladala kad su sa svih strana na pozornicu počela pristizati najveća hrvatska sportska imena, čiju su karijeru obilježile olimpijske medalje, kao i one na svjetskim i europskim prvenstvima, pod prigodnim imenom "Band Vatreni Studio". Uz pokojnog trenera svih trenera Ćiru Blaževića, mikrofona su se prihvatili i Dubravko Šimenc, Perica Bukić, Joško Jeličić, Sandra Paović, Lucija i Ana Zaninović i brojni drugi istaknuti sportaši, a izvedbu su začinili i glazbena diva Zorica Kondža i glumac Janko Popović Volarić, dok se voditelj Frano Ridjan prihvatio se repanja. Spektakl na bini mobitelom je iz publike, pritom i sam pjevajući refren, snimao izbornik Zlatko Dalić.

Treća u nizu dodjela održana koncem veljače 2020. bila je zadnje veliko javno događanje prije zloglasnog lockdowna, a nju je obilježio nastup naših najvećih i najpopularnijih glazbenika koji su, u novom izdanju Band Aida zapjevali "Moju domovinu". Kao i ratne 1991. okupilo se točno 58 izvođača, a uz poznate pjevače iz originalnog Band Aida, većinu solista činila su nova, ali ništa manje popularna imena, te zbor Mozartine, kao i pjevači HRT-ove "A strane" i "The Voicea". U remakeu neslužbene hrvatske himne koju potpisuju Zrinko Tutić i pokojni Rajko Dujmić sudjelovali su i proslavljena glumica Zrinka Cvitešić, maestro Ivan Repušić, ali i Zlatko Dalić koji se ovog puta uhvatio mikrofona.

Četvrta dodjela odigrala se tijekom godine koja je zbog epidemije korone potpuno utihnula glazbenike, a Zlatni Studio je i tada učinio nešto što se u tim uvjetima činilo gotovo pa nemoguće. Bio je to projekt "Lakestock" koji je na zagrebačkom Bundeku okupio dotad neupamćeni broj hrvatskih glazbenika na jednom mjestu, a zamišljen je bio kao snimanje spota za pjesmu Bruna Langera i njegovog Atomskog skloništa (Za ljubav) "Treba imat dušu", koji je ujedno bio i završni broj koji je začinio dodjelu 2021. Impresivna scena, kao i neponovljiva atmosfera združenih snaga 50 bubnjara, 50 gitarista, 50 basista i isto toliko vokala događaj je koji će se itekako pamtiti i koji u to vrijeme nikoga nije ostavio ravnodušnim, a kojeg su za HRT zabilježili redatelj Ivan Miladinov i njegov tim.

Petu u nizu dodjelu na kojoj "najbolji biraju najbolje", obilježila je najpopularnija numera iz mjuzikla "Jalta, Jalta" velikog Alfija Kabilja - "Neka cijeli ovaj svijet", a samom autoru uručen je Zlatni Studio za životno djelo. Finalni broj njegove "Jalte, Jalte" osmišljen je u fantastičnom aranžmanu s prvakinjom Opere zagrebačkog HNK Valentinom Fijačko Kobić te dvije povijesne postave mjuzikla na videozidu, uz zbor i orkestar uživo na pozornici. Time je ujedno na impresivan i jedinstven način obilježena i 50. obljetnica premijere ovog slavnog mjuzikla čija je praizvedba bila 7. siječnja 1972. Izveo ju je Komedijin ansambl, koji je bio dijelom i velike završnice pete dodjele Zlatnog Studija.

Orkestar predvođen Antom Gelom koji je moćno odsvirao "Apokalipso" Darka Rundeka uz pratnju plesača čiju je koreografiju osmislila Paula Tonković jedan je od brojeva koji je obilježio šestu dodjelu Zlatnog Studija. Naime, veliki Rundekov hit nastao je u vrijeme kada je izašao i prvi broj Jutarnjeg lista. Iste večeri, Predrag Martinjak i Martin Kutnar vrlo su emotivno odali počast preminulom Massimu Saviću izvedbom njegove pjesme "Krug u žitu". Severina je te 2023. otpjevala svoju tada novu pjesmu "Vjerujem u Boga", odu svim jakim i neustrašivim ženama, a s njom je pjevao i zbor "Zagrepčanke i dečki". No, zajednička izvedba pjesme Srebrnih krila "Nek živi ljubav" izazvala je posebne emocije, a izveli su je svi prezenteri, dobitnici i nominirani Zlatnog Studija 2023. predvođeni Vladom Kalemberom. Pridružili su im se i svi uzvanici u studiju na Prisavlju.

Ništa manje spektakularna nije bila ni posljednja dodjela koju je svojim nastupom obilježila nekad najveća zvijezda domaće estrade Tatjana Cameron Tajči. Publiku je oduševila, ali i vratila u djetinjstvo izvodeći svoje najveće hitove poput "Smokvica", "Dvije zvjezdice", "America", "Hajde da ludujemo"... Čitav HRT-ov studio "Anton Marti" s Tajči je uglas pjevao, a sve je završilo skandiranjem "Hoćemo još!".

image

Zlatni studio

Jutarnji.hr/
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. prosinac 2024 14:38